Районна газета

14 квітня – професійне свято у працівників Державтоінспекції

Нині відділення Державтоінспекції   Конотопського міського відділу міліції складається з 10 співробітників, а  очолює його вже 2,5 роки майор міліції Олександр Грищенко.

Найголовнішим завданням працівників ДАІ залишається профілактика дорожньо-транспортних пригод. Саме тому ці правоохоронці постійно проводять роботу з виявлення грубих порушень Правил дорожнього руху. У першу чергу, під час виконання службових обов’язків, звертають увагу на водіїв, які керують  транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. «Такі водії – це «горе» на дорозі, - стверджує Олександр Анатолійович. – Саме вони найчастіше схильні до скоєння аварійних ситуацій. Коли на автошляху з’являється автівках під керуванням п’яного, одразу виникає загроза здоров’ю, а не рідко і життю не лише водія, а й пересічних громадян. Тому, якщо працівник Державтоінспекції зупиняє авто під керуванням п’яного, рішення  одне – притягнення правопорушника до відповідальності».

На жаль, міліцейська статистика стверджує, що збільшення штрафів не зменшило кількості осіб, що керують транспортними засобами напідпитку. Лише з початку року правоохоронці виявили 51 такого водія. За аналогічний період минулого року інспектори Державтоінспекції затримали 40 п’яних водіїв. Дисципліна водіїв також залишається на низькому рівні. Протягом 1 кварталу цього року працівники підрозділу ДАІ виявили 317 порушень правил дорожнього руху, а це на 70 порушень більше, ніж за аналогічний період минулого року. «Завдяки постійні профроботі, яку ми проводимо на автошляхах, - каже О.Грищенко, -  у цьому році вдалося  майже в два рази зменшити кількість аварій. Так, на автошляхах Конотопщини з початку року скоєно 12 дорожньо-транспортних пригод, в яких 3 людей. Минулого року було скоєно 23 ДТП, в яких постраждали 5 громадян».  

Ще одним з пріоритетних завдань державтоінспекторів – є робота в автогосподарствах, які здійснюють перевезення пасажирів. Інспектори постійно проводять перевірку транспортних засобів під час виїзду автобусів на лінію та їхню робот на автошляхах. У цьому році на території обслуговування аварій з пасажирами на пасажирському транспорті не допущено.
Окрім цього працівники ДАІ контролюють утримання вулично-шляхової мережі та залізничних переїздів, що знаходяться на території обслуговування. У навчальних закладах вивчають з дітьми Правила дорожнього руху, проводять різноманітні конкурси серед учнів місцевих шкіл.

Підрозділ ДАІ Конотопського міськвідділу міліції є одним з найкращих в області. І хоча вартових  конотопських  доріг  лише десятеро, вони завжди на бойовому посту.

З нагоди професійного свята бажаємо всім працівникам Державтоінспекції миру, добра, любові, спокою, здоров’я та благополуччя!