Районна газета

Конотопські правоохоронці вилучили фальсифіковані підакцизні товари на суму близько 20 тисяч гривень

Працівники міліції доволі часто виявляють контрабандні або фальсифіковані підакцизні товари, що завозяться із сусідніх держав. Найчастіше це – спиртогорілчані і тютюнові вироби. У результаті чергового відпрацювання, яке нині триває на Сумщині,   конотопським правоохоронцям вдалося вилучити продукції на суму близько 20 тисяч гривень.

З 20 березня на території Сумської області триває комплекс заходів, спрямованих на виявлення правопорушень, пов’язаних з обігом підакцизних товарів. Працівники міліції перевіряють торговельні об’єкти та місця можливого зберігання підакцизних товарів. Саме тут найчастіше виявляють контрафактну продукцію. Тож не дивно, що місцеві ринки, торговельні павільйони та ларьки наразі опинилися в зоні підвищеної уваги стражів правопорядку.

Очільник конотопської міліції Сергій КУРОЧКА зауважив, що  міліціонери постійно проводять заходи щодо виявлення на території обслуговування контрабандної і фальсифікованої продукції. Таким чином, у ході проведення зазначеного відпрацювання   перевірили 30 торговельних об’єктів, у 8 з них викрили порушення. Вилучили понад 1,5 тисячі пачок тютюнових виробів, які продавалися без марок акцизного збору, встановлених чинним законодавством. На тих, хто всупереч закону, здійснював торгівлю фальсифікованою продукцією були складені адміністративні протоколи. «Важливо те, щоб товари сумнівної якості не реалізовували на території міста і району,» - наголосив підполковник міліції.

Окрім цього, в Конотопському міськвідділі міліції розпочате кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 204 КК України («Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів») відносно жителя одного з сіл Конотопського району. Чоловік за місцем свого мешкання зберігав та продавав односельцям спирт. Під час санкціонованого обшуку в його господи правоохоронці виявили 20,5 літрів алкоголю. Нині за цим фактом триває досудове розслідування. До відома, санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятиста до тисячі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.  

Особливо небезпечно вживати горілчану та тютюнову продукцію молоді, тому вітчизняне законодавство забороняє її продаж до 18-річного віку. Проте це не стає на заваді підприємливим особам, які свідомо порушують законодавство та продають дітям спиртне. Протягом 1 кварталу цього року конотопські правоохоронці виявили близько 11 відповідних порушень, у результаті яких усі продавці понесли відповідальність за свої протизаконні діяння, в кількох торговельних закладах були анульовані  ліцензії на право торгівлі.

Зазначені заходи триватимуть до кінця квітня.