Районна газета

Обережно! Телефонні шахраї!

Аби забити баки своїм жертвам та виманити з них гроші, шахраї вдаються до різноманітних хитрощів. Нині одним із самих розповсюджених видів шахрайств стали так звані телефонні афери. Зловмисники діють за дуже простою схемою. Телефонують абоненту та кажуть, що його дитина скоїла кримінальний проступок та потрапила  до міліції. Аби уникнути проблем із законом, пропонують перерахувати значні кошти на запропонований рахунок. Коли необачна жертва перераховує зазначену суму, аферисти, відключивши телефон, зникають. Від рук саме таких пройдисвітів постраждав і 74-річний житель Конотопського району.

Днями, по обіді, до чергової частини Конотопського міськвідділу міліції звернувся  мешканець одного з сіл Конотопського району. Чоловік зі сльозами на очах розповів правоохоронцям, що потрапив у халепу. І тепер йому соромно навіть думати, що міг таке упнути. Виявилося, того ранку на мобільний телефон старенького зателефонував невідомий чоловік. Він представився працівником міліції і сказав, що син пенсіонера заарештований за скоєну дорожньо-транспортну пригоду і знаходиться у відділку міліції. За «звільнення» сина псевдоміліціонер став вимагати в старого гроші. Зійшлися на сумі в 2 тисячі гривень. Чоловік повинен був якомога швидше перерахувати зазначену суму через банківський термінал. Тож, миттю зібравшись, він поїхав до міста, де й перерахував гроші.  Через кілька хвилин селянин зателефонував синові і запитав, чи відпустили його міліціонери. На що здивований син не міг нічого відповісти, адже ні в яке ДТП він не потрапляв і ніхто його не затримував. Пенсіонер зрозумів, що накоїв, лише згодом, коли «рятівника-псевдоміліціонера» й годі було шукати.

Нині за цим фактом у Конотопському міськвідділі розпочате кримінальне провадження,триває розшук злочинця. Працівники міліції вкотре нагадують громадянам бути більш обережними, не довіряти незнайомцям і перш ніж перерахувати гроші невідомо кому, перевірити, чи справді вашу дитину затримали міліціонери. Задля цього необхідно одразу ж зателефонувати з мобільного безкоштовно «102» або прийти до відділку міліції.