Районна газета

КОНОТОПСЬКА МІСЦЕВА ПРОКУРАТУРА ПРОЗВІТУВАЛА ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2017 РОКУ

Підводячи підсумки роботи за перше півріччя 2017 року, слід зазначити, що на всіх напрямах прокурорської діяльності вдалося досягнути позитивних тенденцій

Конотопською місцевою прокуратурою упродовж 6 місяців 2017 року вжито додаткових організаційно-практичних заходів з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави на території району.

Прокуратурою ініційовано та проведено координаційну  нараду керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорено стан протидії злочинності та корупції, у тому числі їх організованим проява, розроблено комплекс невідкладних заходів щодо посилення ефективності цієї діяльності.

Разом з іншими правоохоронними органами створено 2 спільні слідчо-оперативні групи для розкриття і розслідування окремих тяжких злочинів, 2 спільні групи по боротьбі з окремими видами злочинів.

Як наслідок, за 6 місяців 2017 року на території району обліковано на 21,6 % злочинів менше ніж за аналогічний період минулого року. Питома вага тяжких та особливо тяжких злочинів становить 30,2% та 2,5% відповідно. Окрім того, спостерігається суттєве зменшення кількості облікованих злочинів середньої та невеликої тяжкості на 37,7% та 22,2%.  

авдяки чіткій позиції Конотопської місцевої прокуратури щодо реалізації конституційного принципу невідворотності кримінальної відповідальності у першому півріччі 2017 року до суду скеровано на 35,7% більше кримінальних правопорушень у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року (319 проти 235).  

Продовжується робота зі здійснення захисту конституційних прав і свобод громадян та економічних інтересів держави.

Так, протягом звітного періоду Конотопською місцевою прокуратурою заявлено 8 позовів на загальну суму 2 461 тис. грн. На даний час задоволено 7 позовних заяв на 2 424 тис. грн. Реально стягнуто на розрахункові рахунки відповідних бюджетів кошти у розмірі 2 079 тис. грн.

Вжиття низки організаційно-практичних заходів сприяло підвищенню ефективності нагляду за додержанням конституційних прав громадян в установах застосування заходів примусового характеру органів поліції, установах попереднього ув’язнення та виконання покарань. Забезпечено принципове прокурорське реагування на порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених та інші факти нехтування законом.

Конотопською місцевою прокуратурою й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності на території Конотопського району, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

Більш детально зі звітом роботи Конотопської місцевої прокуратури за перше півріччя 2017 року можна ознайомитись ТУТ