Районна газета

З ВИЇЗНОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН: НА ЧАСІ – ПИТАННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Питання проведення децентралізації у районі активно обговорювались в ході виїзного прийому громадян, що проводили голова райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО та голова районної ради Анатолій БОЯРЧУК в селах Жовтневе  (Курилівка) та Шпотівка

Керівники району в ході відкритого діалогу давали роз’яснення щодо децентралізації влади, її основної мети та процесів формування  об’єднаних спроможних територіальних громад, що відбуваються в країні, зокрема в Сумський області та районі. В першу чергу мешканців населених пунктів цікавило питання: як майбутнє об’єднання вплине на їх подальше життя.

Не просто проходило обговорення питання децентралізації в с. Жовтневе (Курилівка). Окремі жителі села виступають проти приєднання. Інші схиляються до думки, що потрібно приєднатись до територіальної громади, і що зміни, які відбудуться в процесі децентралізації, підуть селу тільки на користь – з’являться кошти на ремонт доріг, облаштування приміщень соціальної сфери тощо.

Микола ГОРБЕНКО, звертаючись до присутніх зауважив, що сьогодні змінюється принцип формування влади і акцентував увагу на тому, що об’єднання громад не має бути яким-небудь. Воно чітко підпорядковується таким поняттям як спроможність та повсюдність.

Також людей цікавили земельні питання – по укладанню договору на користування громадським пасовищем та користування землями на сіножаті на які вони отримали вичерпні відповіді від начальника управління Держземагенства у Конотопському районі Сумської області Ірини СОПРУН.

Поміж інших розглянули питання присвоєння Жовтневському НВК імені колишнього голови колгоспу А.В.НАВАЛЬНОГО.

У Шпотівці людей хвилювали як особисті питання, так і ті, що турбують увесь район. Зокрема, ремонту доріг, будівництва шлюзу на ставку, переоформлення земельних паїв тощо, і поміж інших – проведення децентралізації, яка хвилює кожного сільського жителя. Люди в селі розуміють, що створення об’єднаної громади може стати шляхом до покращення їх рівня життя і вирішення багатьох питань роботи соціальної сфери.

Окремі питання керівниками району взяті на контроль, на інші жителі району отримали вичерпні відповіді.