Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: ВІДПОВІДІ НА ВСІ ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ

Земельна реформа — це зміна системи управління земельними ресурсами. Закон про обіг земель — лише одна з її складових. Основна частина реформи буде здійснена у 2020 році

В Україні запущено інформаційний ресурс, який дає відповіді на актуальні запитання щодо земельної реформи в Україні: Чому реформа потрібна? Що передбачається? Чого не варто боятися?

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПІДТВЕРДЖЕННЯ СТАТУСУ КРИТИЧНО ВАЖЛИВОГО ПІДПРИЄМСТВА

До уваги підприємств, установ та організацій, які розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період!

 Пунктом 8 Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 визначено, що підтвердження статусу критично важливого підприємства здійснюється не рідше одного разу на рік.

ДО УВАГИ ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ

3 метою профілактики протиправних посягань на об’єкти агропромислової галузі Сумської області, недопущення пошкодження майна та інших проявів порушення чинного законодавства України, Управління поліції охорони в Сумській області пропонує забезпечення надійної охорони з застосуванням повного спектру повноважень, наданих чинним законодавством, зокрема:

  • охорони полів під час проведення посівних робіт та внесенні мінеральних добрив;
  • охорони території та будівель за допомогою мобільних нарядів поліції;
  • хорони та супроводу мінеральних добрив під час ïx транспортування;
  • охорони складських приміщень зі збереження мінеральних добрив та продукції;

ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ АГРАРІЇВ ПРАЦЮЮТЬ ЧЕРЕЗ ПЛАТФОРМУ ДЕРЖАВНОГО АГРАРНОГО РЕЄСТРУ

У 2023 році діють різні програми підтримки від іноземних донорів для сільгосптоваровиробників за різними напрямами.

Ці програми працюють через платформу Державного аграрного реєстру.

Обовязковою умовою участі в програмах підтримки є реєстрація в Державному аграрному реєстрі (ДАР). ДАР — це єдине вікно підтримки для українських аграріїв для отримання допомоги від держави, міжнародних організацій та банків.

Заявки приймаються виключно через ДАР, у розділі “Доступні програми” міститься актуальний перелік програм, відкритих для подання заявок.

НА СУМЩИНІ ТРИВАЄ СІВБА ПІЗНІХ ЯРИХ КУЛЬТУР

В області проведено сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 39,5 тис. гектара. Найбільше посіяно ярого ячменю 21,9 тис. гектара, що становить 71% до прогнозу

Разом з тим аграрії області продовжують сівбу кукурудзи на зерно, якої посіяно на площі 79,3 тис. гектара, або 19 % до прогнозу та соняшнику – 90,4 тис. гектара (36 %).

Сівбу сої проведено на площі 9,8 тис. гектара (14 %) до прогнозу.