Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НАДІЯ ОЛІЙНИК: ТАРИФИ ПОВИННІ БУТИ ЕКОНОМІЧНО ОБГРУНТОВАНИМИ, А ТАРИФОУТВОРЕННЯ - ПІД ПОСТІЙНИМ КОНТРОЛЕМ ОРГАНІВ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ

На цьому наголосила начальник економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Надія ОЛІЙНИК під час апаратної наради при голові Конотопської РДА

Сьогодні транспортна мережа Конотопського району налічує 17 приміських автобусних маршрутів, обслуговування яких здійснюється як ПП «Корунд-С», так і підприємцями – фізичними особами.

 За 10 місяців 2018 року на приміських автобусних маршрутах району перевезено 305,7 тис. пасажирів. З 1 листопада автобуси працюють за  зимовим розкладом руху.

З 12 жовтня 2018 року на маршрутах відбулося підвищення  вартості  проїзду. Наразі середня вартість 1 пасажиро-кілометру становить 0,70 грн.

Як зазначила Надія ОЛІЙНИК, на законодавчому рівні визначено, що вартість проїзду в усіх видах наземного транспорту, крім залізничного, встановлюється безпосередньо суб’єктами господарської діяльності, які надають послуги з перевезення пасажирів. «Проте, тарифи мають бути економічно обґрунтованими. Їх розмір знаходиться в площині контролю антимонопольного законодавства», - наголосила посадовець.

На приміських автобусних маршрутах між населеними пунктами Конотопського району організатором перевезень є Сумська обласна державна адміністрація. Визначення перевізників здійснюється на конкурсних засадах.

Забезпечення пільгового приміського проїзду в Конотопському районі проводиться на підставі районної програми. Для населення передбачено  одне пільгове місце з кожного населеного пункту на рейс, при цьому учасники АТО (ООС) перевозяться без обмеження кількості пільгових місць на маршруті.

«Робота щодо покращення якості та безпеки пасажирських перевезень в районі знаходиться на постійному контролі. Проблемні ситуації, які виникають, по можливості вирішуються оперативно з метою забезпечення населення району якісними послугами», - відзначила начальник відділу.