Районна газета

У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ ТРИВАЮТЬ ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Вчора у приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад 

Представники районної влади зустрілися з активом Дубовязівської, Вязівської, Гружчанської, Курилівської, Тернівської, Землянської, Красненської, Салтиківської, Шпотівської територіальних громад: депутатами місцевих рад, головами селищної та сільських  рад, керівниками навчальних, медичних закладів, будинків культури та бібліотек, сільгосппідприємств.

Що гальмує процес утворення громад на Конотопщині, доцільність створення Дубов’язівської об’єднаної територіальної громади саме у такому форматі, яким повинен бути лідер об’єднаної громади – ці основні питання були розглянуті та обговорені присутніми.

Голова Конотопської райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО проінформував присутніх про переваги об’єднання та стан формування спроможних об’єднаних територіальних громад (ОТГ)  у Конотопському районі.  За словами очільника району, у разі створення Дубов’язівської ОТГ вона буде найбільш потужною не тільки за рахунок  кількості населення, але й за об’єднаними фінансовими ресурсами  та кадровим потенціалом.

„Процес реформування органів місцевого самоврядування є незворотним та відбудеться за будь-яких умов. Будь-які зміни – це завжди важко і відповідально,  але основною задачею реформи є наближення послуг до громадян та вирішення нагальних проблем розвитку громади”, - зазначив  Микола ГОРБЕНКО.

Мешканцям ОТГ не потрібно буде їздити в місто для отримання соціальних та адміністративних послуг, вони, через обрані ними органи ОТГ, будуть самостійно розпоряджатися своїм об’єднаним бюджетом, тобто об’єднуючись, громади отримують більше повноважень та фінансових ресурсів, створюють свою обслуговуючу інфраструктуру.

Начальник фінансового управління Надія КРИВЧЕНКО наголосила про фінансові переваги при формуванні спроможних територіальних громад та відмітила, що об’єднані громади переходять на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом, тобто ОТГ набувають самостійного статусу міст обласного значення.

Держава готова підтримати територіальні громади, які погодяться на добровільне об'єднання. Зокрема, об'єднаним громадам надаються субвенції на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади.

Очільник району звернув увагу присутніх, що Бочечківською громадою завершується третій етап об’єднання та вже в березні поточного року відбудуться перші вибори депутатів.

Кожен з присутніх зміг висловити свою думку з приводу об'єднання, своє бачення реалізації реформи децентралізації, отримати відповіді на хвилюючи питання.   

Зрештою, присутні відзначили певні прогалини в комунікації, що сповільнюють процес об’єднання. Мешканцям громад району бракує об’єктивної інформації щодо процесу об’єднання, внаслідок чого серед них поширюється неcприйняття змін і побоювання, що буде ліквідовано освітні та медичні заклади чи територіально віддалено органи, які надають послуги. Негативну роль відіграє і загальна недовіра громадян до реформаторських ініціатив української влади, однією з яких і є децентралізація.

 Підводячи підсумки зборів керівники району наголосили, що у разі створення ОТГ у Конотопському районі всі вони є фінансово спроможними, а рішення про управління в громаді, моделі формування органів вони мають вирішувати самостійно.