Районна газета

ПРІОРІТЕТНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КОНОТОПЩИНИ У 2017 РОЦІ

Відділом економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації  названо головні аспекти Програми соціально-економічного розвитку Конотопського району поточного року

Серед пріоритетних завдань у 2017 році – результативне функціонування  суб’єктів господарювання району, які є основою для розвитку сільських територій. Зокрема у поточному році в економіку району планується залучення до 260 млн. грн. інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування.

Програмою передбачено реалізація ряду заходів щодо продовження стабільної роботи промислових підприємств району. За прогнозом обсяг реалізованої продукції збільшиться на 4,5%.   

В аграрній галузі планується подальше нарощування потужностей із зберігання сільськогосподарської продукції. Очікується незначне збільшення поголів’я великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств району;  передбачено зростання обсягів виробництва  озимої пшениці, соняшнику. Темп виробництва валової продукції сільського господарства у 2017 році планується на рівні попереднього року.

Визначено пріоритетом і ефективне використання усіх наявних ресурсів, впровадження заходів із енергоефективності і енергозбереження. З метою залучення на ці заходи коштів з ДФРР на суму понад 10,7 млн. грн., розроблено  проекти щодо капітального ремонту будівель Жовтневського, Шевченківського, Вирівського, Гружчанського та В.Самбірського НВК.

У районі будуть продовжуватися роботи  з ремонту та  експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування. Заплановано втілення  5 проектів щодо капітальних ремонтів доріг  на території  Дубов”язівської селищної, Великосамбірської,  Бочечківської, Козацької сільських рад за кошти з державного бюджету на суму понад   8,2 млн. грн.

Вагомий акцент у Програмі зроблено також на питаннях щодо підвищення доступу сільського населення до якісної освіти, поліпшення надання медичних послуг, покращення матеріального добробуту населення і соціального захисту малозабезпечених категорій громадян, а також покращення екологічної ситуації у районі.

Для удосконалення первинної медико-санітарної допомоги у 2017 році планується капітальний ремонт Вирівської та Попівської амбулаторій загальної практики сімейної медицини, на що передбачено кошти з районного бюджету; у  галузі освіти  -   придбання шкільного автобусу, проведення поточних ремонтів харчоблоків їдалень опорних шкіл  та поновлення  їх технологічного обладнання, придбання комп’ютерної та мультимедійної техніки та оновлення  матеріально-технічної бази НВК; у галузі культури - заплановані ремонтні роботи у клубних закладах за рахунок сільських бюджетів та їх технічне оснащення за кошти районного та  сільських бюджетів.

Для забезпечення підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунального господарства у 2017 році визначено будівництво 30 км нових водопровідних мереж на території Козацької та Сахнівської сільських рад; встановлення 500 енергозберігаючих освітлювальних приладів, 8 приладів диференційного обліку електроенергії.

Для поліпшення екологічної ситуації в районі продовжуватиметься робота пов’язана з технічним станом та благоустроєм водойм, зокрема заплановано капітальний ремонт шлюзу-регулятору для покращення гідрологічного режиму річки Куколка на території Вирівської та Попівської сільських рад та капітальний ремонт гідрологічної споруди та земляної дамби на території  с. Шпотівка, на ці заходи програмою передбачаються кошти з обласного бюджету в сумі  1 млн. 250 тис. грн.

„Всі ці пріоритети за змістом для розвитку району є рівнозначними і в комплексі дають можливість подальшого ефективного соціально-економічного розвитку  району”,  - підсумувала начальник відділу економічного розвитку та торгівлі  Надія ОЛІЙНИК