Районна газета

У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ ПРОХОДЯТЬ ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ З ПИТАНЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА СТВОРЕННЯ ОТГ

Понад рік у Конотопському районі проводиться робота щодо децентралізації влади і створення об'єднаних територіальних громад

Голова райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО та голова районної ради Анатолій БОЯРЧУК в адмінбудинку РДА зустрілися з активами сільських рад, які в перспективі можуть бути об'єднані в Бочечківську ОТГ та Вирівську ОТГ.

Очільники району зазначили, що робочою групою, до складу якої входять і голови селищної та сільських рад, напрацьовано кілька варіантів об’єднання громад, але на сьогодні найбільш перспективним  є  створення на території району чотирьох ОТГ: Дубов'язівської, Бочечківської, Вирівської і Шевченківської.

Найактивніше робота з об'єднання проходить у Бочечківській громаді - вона вже фактично сформована. Ця громада є першою, яка подала документи щодо об’єднання   та знаходиться на третьому етапі реформування, тому були розглянуті та обговорені методичні питання виборчого процесу, зокрема виборів голови  та депутатів ОТГ, а в подальшому  - старост громад. Визначені подальші основні кроки, що потрібно зробити для нормального забезпечення життєдіяльності громади з перших днів її функціонування.

Микола Горбенко акцентував увагу присутніх на підтримці  та методичній допомозі з боку районної влади  у подальших етапах становлення майбутньої громади.

Присутні розглянули і основні проблемні питання, що гальмують   процес утворення Вирівської громади, до якої крім Вирівської сільської ради увійдуть Попівська, Присеймівська, Мельнянська сільські ради, доцільності створення громади саме у такому форматі. Представників громадськості сільських рад хвилювали питання освітянської сфери, що потребують вирішення, а також деякі питання розміщення служб виконавчого комітету майбутньої об’єднаної територіальної громади. Були надані різні пропозиції щодо визначення адміністративного центру громади, але це питання залишається відкритим і його потрібно врегулювати в інтересах усіх жителів майбутньої об'єднаної громади.

Очільники району вкотре наголосили, що головна мета реформи децентралізації влади -  наблизити послуги до людей, збільшити надходження до бюджету громади, і дати можливість людям самим вирішувати питання розвитку інфраструктури своїх населених пунктів. За законодавством об'єднана територіальна громада набуває статусу міста обласного значення і отримує фінансування з держбюджету напряму, до цього варто додати збільшення розміру надходження податків від доходів фізичних осіб, що залишається в громаді, і, звичайно, кошти на розвиток громади, що надасть держава.