Районна газета

ЗБЕРЕЖИ ДОВКІЛЛЯ! СОРТУЙ ВІДХОДИ!

Тема поводження із відходами гостро стоїть на порядку денному місцевих рад задля недопущення виникнення екологічної катастрофи. Відповідно до ст. 9 Закону України від 05.03.98 р. № 187/98-ВР «Про відходи» територіальні громади є власниками відходів, що утворюються на об’єктах комунальної власності чи знаходяться на їх території і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи). З огляду на зазначене, саме орган місцевого самоврядування як представник територіальної громади має забезпечити очищення населених пунктів від відходів. З метою запобігання або зменшення обсягів утворення відходів виявлені безхазяйні відходи беруться на облік.

Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць, які затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.11 р. № 145, встановлені вимоги до санітарного очищення територій населених місць, а також правила виконання робіт з належного прибирання об’єктів благоустрою та державного санітарно-епідеміологічного нагляду у сфері благоустрою населених пунктів і поводження з відходами, які є обов’язковими для виконання органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та підпорядкування і громадянами.

Статтею 21 Закону України «Про відходи» визначено перелік повноважень органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами. До переліку повноважень віднесено в тому числі затвердження схем санітарного очищення територій.

До недавнього часу єдиних вимог до реалізації вказаного пункту повноважень не існувало, внаслідок чого кожний орган місцевого самоврядування вирішував це питання на власний розсуд. З метою полегшення роботи ОМС щодо прийняття таких регуляторних актів Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України своїм наказом від 23.03.17 р. № 57 затвердило Порядок розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів

Даним Порядком детально визначено механізм розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів.

На сьогоднішній день в Сумській області розпочинається робота з розроблення Регіонального плану управління відходами, який має охопити всі види діяльності, в процесі якої утворюються відходи, і врахувати конкретні потреби регіону у створенні інфраструктури з переробки та утилізації відходів. Розроблення схем санітарної очистки населених пунктів є одним з основних завдань Регіонального плану управління відходами, тому пропонуємо сільським головам разом із депутатами прийняти відповідні рішення та розпочати цю роботу.