Районна газета

ЗАОЩАДИТИ НА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГАХ І ПІДВИЩИТИ РІВЕНЬ КОМФОРТУ ТА ЯКОСТІ СВОГО ЖИТЛА

Саме це пропонує програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», яку презентували вчора в обласному центрі

На заході були присутні представники  відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Конотопської райдержадміністрації та Дубов’язівської селищної ради.

Дана програма реалізується Фондом енергоефективності – державною установою, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків, де утворені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик. В результаті їх реалізації співвласники таких будівель зможуть не лише заощадити на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту та якості свого житла. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів державного бюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німечини.  Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з міжнародною фінансовою корпорацією IFC та Програмою розвитку ООН (ПРООН)

Участь у Програмі Фонду енергоефективності можуть брати лише зареєстровані об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) – вони отримають часткову компенсацію витрат в рамках проекту (гранти) відповідно до умов Програми. Для участі мають бути проведені загальні збори та прийнято рішення щодо реалізації проекту відповідно до умов Програми.

Про умови участі у Програмі «ЕНЕРГОДІМ» можна дізнатися за посиланням https://eefund.org.ua/

Якщо у Вашому будинку ще не створено ОСББ – рекомендуємо скористатися можливостями проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), основна мета якого - мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

Детальніше дізнатися про ОСББ та проект HOUSES можна за посиланням https://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/projects/home-owners-of-Ukraine-for-sustainable-energy-solutions.html

Також чекаємо мешканців Конотопського району у відділі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Конотопської районної державної адміністрації (вул. Соборна, 23, каб. 83,85), де Вам можуть надати всю необхідну методичну та практичну допомогу у створенні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та підготовки пакету документів для участі у грантових програмах.