Районна газета

ЗА МАНІПУЛЯЦІЇ З ЛІЧИЛЬНИКАМИ МОЖУТЬ ПОСИЛИТИ ПОКАРАННЯ

Енергопостачальники бідкаються на скрутне фінансове становище

 

Ускладнює ситуацію, окрім зростання боргів за світло і тепло, порушення споживачами правил користування електричною та тепловою енергією. Зокрема, мова про безоблікове споживання, самовільне підключення, пошкодження приладів обліку, зрив пломб та інші дій споживачів, які призводять до заниження показів лічильників.

 Від останнього обленерго взялися рятувати нардепи. На думку народних депутатів, до протиправних дій із використанням електричної чи теплової енергії як фізичними так і юридичними особами, що тягне за собою прямі фінансові втрати, як збоку енергопостачальних компаній, так і держави в цілому, спонукає не просто бажання заощадити на оплаті комунальних послуг, а не достатньо жорстке покарання за вчинення таких дій.

Зауважимо, наразі у Кримінальному кодексі України міститься лише стаття 188-1, згідно з якою, викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов'язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, - карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, - караються позбавленням волі на строк до 3 років.

Тож, народні обранці вирішили посилити покарання за порушення споживачами правил користування електричною та тепловою енергією. Так, днями у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону (№3819) «Про внесення доповнення до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за виготовлення, збут або використання пристроїв, що знижують показники лічильників електричної чи теплової енергії)».

Згідно з пояснювальною запискою, метою цього документу є створення додаткових умов для запобігання незаконному використанню електричної чи теплової енергії споживачами шляхом введення кримінальної відповідальності за виготовлення, збут або використання пристроїв, що знижують показники лічильників електричної чи теплової енергії, сприятимуть зниженню втрат електричної чи теплової енергії за рахунок її незаконного використання. 

Зокрема, нардепи пропонують доповнити Кримінальний кодекс України новою  статтею 188-2. Відповідно до неї, виготовлення, збут або використання пристроїв, що знижують показники лічильників електричної чи теплової енергії каратимуться штрафом до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища,- штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі до 5 років.