Районна газета

ГЕННАДІЙ ЗУБКО НАЗВАВ ЧОТИРИ ПРІОРИТЕТИ РЕФОРМ МІНРЕГІОНУ

Децентралізація, енергоефективність, міжнародне партнерство та дерегуляція в  будівництві

Такі чотири пріоритети діяльності Мінрегіону включив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в Програму дій Кабінету Міністрів України. Це відбулось під час сьогоднішнього засідання КМУ, на якому було презентовано  проект плану пріоритетних кроків Уряду на 2016 рік.

За словами Віце-прем’єр-міністра, документ передбачає подальший розвиток децентралізації у рамках другої хвилі об’єднання територіальних громад та інфраструктурної розбудови. Серед пріоритетів в рамках децентралізації Геннадій Зубко назвав розбудову соціальної інфраструктури, та запуск центрів надання адміністративних послуг по всій країні. Він також нагадав, що на сьогодні в Україні вже є 172 об’єднані територіальні громади і робота у цьому напрямі триває.

«Векторами енергомодернізації є створення Фонду енергоефективності, поширення практики «теплих кредитів» для громадян, зменшення споживання газу в 2,5 рази, залучення щороку до 60 млрд грн інвестицій. Реформа галузі тепло-, водопостачання у свою чергу передбачає три основні інструменти: стовідсотковий облік та модернізація, залучення інвестицій, реструктуризація боргів», — наголосив Геннадій Зубко.

На думку Віце-прем’єр-міністра, у напрямі міжнародного партнерства важливо посилити підтримку світового товариства щодо реформ в Україні, зокрема з децентралізації та енергоефективності, збільшити кількість міжнародних програм,  а також спрямувати зусилля на залучення інвестицій у конкретні великі інфраструктурні проекти.

У сфері будівництва серед досягнень Геннадій Зубко назвав гармонізацію 238 національних стандартів із стандартами ЄС, спрощення дозвільних процедур та дерегуляцію, наголосивши на необхідності поглиблювати цю діяльність.