Районна газета

ЗДОРОВ’Я ЛЮДЕЙ ВИМІРЮЄТЬСЯ ЧИСТОТОЮ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Питання сміття або твердих побутових відходів (ТПВ), як слід їх термінологічно коректно називати, актуальне в будь-якому місті нашої планети, і потребує якнайшвидшого свого вирішення

Ціна цього рішення вимірюється не тільки вартісними показниками, що становлять мільярди доларів, а й чистотою навколишнього середовища та здоров’ям людей.

На сьогоднішній день ТПВ представляють собою суміш, яка складається з різноманітного непотребу. Але більш прискіпливий аналіз показує, що вона складається з: харчових відходів, паперу, картону, деревини, металобрухту чорних і кольорових металів, кісток, шкіри, гуми, текстилю, скла, полімерних матеріалів. Але разом з тим, в цій суміші можна знайти солі ртуті з батарей, фосфоро-карбонати з флуоресцентних ламп, токсичні хімікати, які містяться в залишках фарб та розчинників, лаків та аерозолів, акумуляторах і т. п.

На сучасному етапі розвитку суспільства кожна людина за даними статистики в середньому за одну добу створює від 2 до 3 кг твердих побутових відходів. І мають тенденцію до постійного зростання, що змушує владу всіх міст та районів постійно шукати оптимальні шляхи утилізації відходів своїх громадян.

Найкращим із них являється шлях по елементного збирання відходів, який дає змогу оптимально вирішувати проблему їх утилізації та всебічного використання вторинних ресурсів сировини та матеріалів.

Другим шляхом утилізації ТПВ, являється їх вивіз до санітарних зон, де вони сортуються для одержання вторинної сировини і спалюють в спеціальних печах для отримання енергії.

Третім шляхом утилізації твердих побутових відходів являється їх захоронення на спеціальних сміттєзвалищах або полігонах.

Четвертим шляхом утилізації ТПВ являється його зберігання на відкритих площадках, яке приводить до розмноження гризунів та забруднення атмосфери, підземних і поверхневих вод.

Шановні мешканці району! Задля уникнення створення стихійних та санкціонованих сміттєзвалищ на території району та збереження чистоти навколишнього середовища, Конотопська районна державна адміністрація переконливо просить Вас укласти договори на вивезення твердих побутових відходів з суб’єктами господарювання, які надають послуги зі збирання та вивезення твердих побутових відходів.

Вдячні Вам за порозуміння!