Районна газета

АНДРІЙ САХНО: «ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ОБ’ЄКТИ ІНФРАСТРУКТУРИ ПОВИННІ БУТИ ЗАВЖДИ ДОСТУПНИМИ»

На цьому зауважив перший заступник голови райдержадміністрації в ході засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до соціальної та інженерно–транспортної інфраструктур

«Виконкомам селищної та сільських рад, власникам громадських об’єктів, розташованих на території району, необхідно проводити подальшу роботу з дообладнання існуючих об’єктів житлового та громадського призначення засобами безперешкодного пересування громадян з обмеженими фізичними можливостями та забезпечити розвиток інфраструктури для своїх мешканців», - акцентував посадовець.

«Конвенція ООН «Про права людини» гарантує право безперешкодного доступу для людей з інвалідністю. Відповідно держава має створити для  людей  даної категорії можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя», - наголосила начальник відділу містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства райдержадміністрації Людмила ЗЕРНИЧЕНКО. Головний архітектор зазначила, що після моніторингу об’єктів соціальної інфраструктури щодо їхньої доступності виявлено недоліки з облаштування пандусів відповідно до державних будівельних норм. «У районі будуть зміни на краще, якщо проблемою безперешкодного доступу буде перейматись не лише  райдержадміністрація, зокрема, відділ містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства спільно з комітетом доступності, а й кожен керівник тієї чи іншої установи. Не все залежить від фінансування. Боляче дивитись, коли вкладені немалі кошти і зроблений пандус, але зроблений він начебто для створення перешкод, а не для забезпечення безперешкодного доступу», - додала Людмила ЗЕРНИЧЕНКО.

Проблеми та шляхи їх вирішення для безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями медичних закладів району озвучив технік об’єднаних служб з обслуговування та поточного ремонту інженерних комунікацій Центру первинної медико – санітарної допомоги Конотопського району Сергій ЗОРОВНИЙ. Зокрема, він відзначив роботу, проведену у  поточному році щодо встановлення пандусів у Тернівському та Хижківському ФП.