Районна газета

УПРАВЛІННЯ КОМПЛЕКСНИМ РОЗВИТКОМ ЖОДНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОДИНИЦІ НЕ МОЖЛИВЕ БЕЗ ЯКІСНОЇ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ

Про те, як реалізовується районна цільова програма з розроблення схеми планування території Конотопського району прокоментувала начальник відділу містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства Людмила ЗЕРНИЧЕНКО

За її словами, Програма здійснюється в два етапи: у 2016 році - створення актуалізованої топографічної основи масштабу 1:25000, протягом 2017 року - розроблення схеми планування території Конотопського району.        

Нагадаємо, основними напрямками реформ у сфері містобудування визначено дерегуляцію галузі, створення містобудівного кадастру та здійснення розвитку територій на основі містобудівної документації, формування потужного будівельного комплексу, розвиток та інтеграцію нормативної бази у європейські норми технічного регулювання, введення в експлуатацію незавершених будівництвом об’єктів житлового фонду та реалізація громадянами прав на житло, енергоефективність та енергозаміщення у промисловому та цивільному будівництві а також вирішення задавнених проблем, зокрема реконструкцію та будівництво інженерно – транспортної інфраструктури.

Для спрощення процедури оформлення дозвільної документації, поліпшення інвестиційного клімату 12 березня 2012 року вступив в дію Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» за № 3038-IV. Цей закон став основою діяльності відділу містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства Конотопської районної державної адміністрації у сфері містобудування.

З метою запровадження на території Конотопського району системних реформ, на виконання положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 06.01.2016 р. № 5-ОД «Про приведення до вимог чинного законодавства містобудівної документації на території Сумської області»  відділом та виконкомами селищної та сільських рад проводиться комплекс заходів по розробці містобудівної документації.                                          

«Управління комплексним розвитком жодної територіальної одиниці не можливе без якісної містобудівної документації - схеми планування території району та генеральних планів населених пунктів, - підкреслила Головний архітектор району, - тому, у 2016 році Конотопська районна державна адміністрація підписала угоду з ТОВ «Картографія» на розроблення актуалізованої топографічної основи масштабу 1:25000 для розробки схеми планування Конотопського району».

Як зазначила Людмила ЗЕРНИЧЕНКО, на сьогодні перший етап робіт виконаний: створена топографічна основа масштабу 1:25000 для розробки схеми планування, на що використано 253,0 тис.грн. районного бюджету. Наразі втілюється другий етап виконання цільової програми з розроблення схеми планування території Конотопського району, на що у районному бюджеті заплановано 370,0 тис.грн.

Проводиться значна й важлива спільна робота відділу містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства та селищної й сільських рад у напрямку збору вихідних даних та пропозицій до розробки схеми планування території району.

Також для більш ефективного використання території та врахування інтересів територіальних громад району Конотопською районної радою затверджена «Програма розроблення та оновлення містобудівної документації населених пунктів Конотопського району».  

За результатами її виконання визначені принципові рішення щодо планування, забудови та іншого використання території Конотопського району з метою створення повноцінного життєвого середовища, забезпечення додержання соціальних стандартів та надання державних соціальних гарантій шляхом розвитку виробничої, соціальної, інженерно – транспортної інфраструктури району, поглиблення процесів ринкової трансформації її економічного потенціалу, визначення територій , які мають бути зарезервовані для задоволення майбутніх загальнодержавних та регіональних потреб із встановленням режиму їх використання, визначення напрямів сталого розвитку населених пунктів, забезпечення раціонального використання ресурсів.

Людмила ЗЕРНИЧЕНКО також повідомила, що на сьогодні розроблено генеральні плани двох населених пунктів сел. Питомник та сел. Заводське (розробник територіальний інститут ПрАТ «Сумський Промпроект»), на що використано 187 998,16 грн. з місцевого бюджету. Також розроблені топографічні плани таких населених пунктів, як с.Бочечки, с.В’язове, с.В.Самбір, с.Жигалівка, с. Капітанівка, с.Козацьке, с.Курилівка, с.М.Самбір, с.Попівка, с.Привокзальне, с.Сахни, с. Селище, с.Совинка, с.Тулушка, с.Червоний Яр,  на що використано 868 543,0  грн. місцевого бюджету, та детальний план центру с.В.Самбір (використано 37 784,0 грн. місцевого бюджету).

«Ми й надалі будемо продовжувати заходи у даному напрямку, адже реформи у сфері містобудування є складовими Програми економічних реформ, що впроваджуються Президентом України та Урядом для відновлення економічного зростання та модернізації економіки держави», - підсумовуючи вищевикладене, зазначила Головний архітектор району.