Районна газета

У БУДІВНИЦТВІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬСЯ ЄВРОПЕЙСЬКІ ДОЗВІЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ

Парламент прийняв закон, яким вводиться європейський підхід до  дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві

Так Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій ЗУБКО прокоментував прийняття Верховною Радою Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» (4733-1), одним із ініціаторів якого є Мінрегіон.

«Закон скасовує категорії складності будівництва, а також такий дозвільний документ, як декларація. Тепер 80% об’єктів будуть зводити на підставі повідомлення про початок будівництва і прийняття в експлуатацію, а інші 20% - на підставі дозволу, що унеможливить виникнення незаконних забудов», - повідомив Геннадій ЗУБКО.  

Нагадаємо, з прийняттям у 2011 році Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» було запроваджено будівництво в залежності від категорії складності об’єкта на підставі дозволу або за декларативним принципом. Закон штучно розділив об’єкти будівництва трьох класів наслідків на п’ять категорій складності і встановив різний порядок оформлення дозвільної документації. Наприклад, об’єкти із середнім класом відповідальності можна розпочинати будувати як за декларативним, так і за дозвільним принципом. Це створило простір для зловживань та будівельних афер з боку недобросовісних забудовників.

 

З інформацією можна ознайомитись на Урядовому порталі за посиланням http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249662627&cat_id=244276429