Районна газета

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ РАЙОНУ ПРОТИПОЖЕЖНИМ ВОДОПОСТАЧАННЯМ

Зовнішнє протипожежне водопостачання населених пунктів району – вкрай важливий напрямок діяльності, мета якого є забезпечення гасіння пожеж та ліквідація надзвичайних ситуацій

Про це сьогодні на нараді з головами селищної та сільських рад зазначив голова Конотопської районної державної адміністрації Микола ГОРБЕНКО.

З початку 2017 року  на території Конотопського району в житловому секторі виникло 3 пожежі, 2 з яких -  ліквідовано  протипожежними формуваннями. Завдяки оперативним діям 12 державної пожежно-рятувальної частини та органів місцевого самоврядування, на території яких відбулися пожежі, вдалося уникнути значних матеріальних втрат: орієнтовні збитки   домогосподарств становлять -  33 тис. грн.

Успішне гасіння пожеж істотно залежить від оперативності пожежних підрозділів, від наявності та справності джерела протипожежного водопостачання, його віддаленості від  об’єкта пожежі.

Відповідно до Правил пожежної безпеки України  кожне підприємство та населений пункт повинні бути забезпечені необхідною кількістю води для здійснення пожежогасіння.

Технічний стан гідрантів завжди є важливим питанням, адже від їх справності залежить час ліквідації пожеж, життя і здоров’я населення. Відповідальними за технічний стан пожежних гідрантів, установлених на  мережі водогону в населених пунктах є власники або балансоутримувачі цих мереж. Підтримання у постійній готовності гідрантів, під’їздів до них покладається і  на органи місцевого самоврядування.

Тому, зазначеним особам необхідно систематично проводити роботу щодо обстежень робочого стану пожежного гідранта, оглядового колодязя, встановити вказівники джерела протипожежного водопостачання на місцевості, уразі потреби встановити новий гідрант та налагодити його роботу.