Районна газета

ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ СКРАПЛЕНИМ ГАЗОМ

З 1 листопада 2012 року реалізацію скрапленого газу для потреб населення Сумської області здійснює Сумське управління ТОВ «Харківрегіонгаз» на підставі договору доручення від ПАТ «Сумигаз» № 1261 від 29.09.2012 року

ТОВ «Харківрегіонгаз» є спеціалізованим підприємством, яке здійснює реалізацію скрапленого для потреб населення та має всю необхідну технологічну базу для наповнення та обслуговування побутових балонів скрапленого газу. Ціна на скраплений газ в балонах, ємністю 50 л (21 кг), для потреб населення (абонентів) з урахуванням вартості доставки балонів до споживача становить 275,00 грн з урахуванням ПДВ.

Реалізацією скрапленого газу в балонах по Конотопському району займається Конотопська дільниця скрапленого газу ТОВ «Харківрегіонгаз».Для заявок на постачання скрапленого газу потрібно звертатися за тел.: (067) 6939475. Фахівцями ТОВ «Харківрегіонгаз» здійснюється наповнення, опосвідчення, доставка та підключення балонів зі скрапленим газом зареєстрованим абонентам. Опосвідчення балонів скрапленого газу проводиться раз у два роки та коштує 57,00 грн. з урахуванням ПДВ.               

Станом на 1 січня 2017 року у Конотопському районі налічується 4046 зареєстрованих абонентів. Протягом 2016 року відповідно до поданих заявок  було реалізовано вищезазначеним абонентам  5888 балонів скрапленого газу.

Для забезпечення безпечної експлуатації газового балона потрібно заправляти балони лише на спеціалізованих підприємствах. Заправляння балонів на приватних автомобільних газових заправках, не обладнаних спеціальними балонними пунктами,  категорично заборонено (Постанова КМУ № 1790 від 20 листопада 2003 року) .

По-перше, балони при такій заправці, як правило, не перевіряються на витік газу, а заправники не звертають уваги на термін опосвідчення балона. Усе це робить їх експлуатацію небезпечною.

По – друге, автомобільна заправна колонка не дозволяє заправити побутовий балон як слід: відповідно до правил, об’єм рідкого пропан-бутана в балоні не повинен перевищувати 85%. Якщо цим правилом нехтувати і заповнити балон на 100% та при його нагрівання (наприклад на сонці) зрідженому газу нікуди буде розширюватися і балон може вибухнути.

Автомобільні газові балони для запобігання переливанню, оснащені спеціальним відсікачем, що дозволяє вчасно зупинити процес заправки, побутові ж балони слід заповнювати тільки на вагах.

Будьте розсудливими, адже ризик не вартий того, щоб ваше життя опинилось під загрозою.