Районна газета

ПОРАДИ ІНДИВІДУАЛЬНИМ ЗАБУДОВНИКАМ

Будівництво житлових будинків та господарських будівель здійснюється за типовими зональними або індивідуальними проектами, що розробляються у відповідності з діючими законодавчими та нормативними документами й погоджуються головним архітектором району

При прив'язці типових і зональних проектів, при повторному використанні індивідуальних проектів допускається вносити часткові зміни до об'ємно-просторового рішення житлового будинку чи господарських будівель, влаштовувати в житловому будинку цокольний або підвальний поверх, прибудови з розміщенням у них господарських приміщень або приміщень для індивідуальної трудової діяльності, додержуючись відповідних нормативних вимог.

Усі зміни мають бути погоджені у встановленому порядку з головним архітектором  району.

Будівлі, що споруджені без проекту та з непогодженими відхиленнями від проекту, вважаються об'єктами самовільної забудови.

За самовільне будівництво винні особи притягаються до відповідальності згідно з законодавством України.

Відведення території індивідуального житлового будівництва здійснюється згідно з генеральним планом населеного пункту.

Житлові будинки, що зводяться за рахунок коштів населення, можуть бути як садибного, так і безсадибного типів. Кількість поверхів і протяжність будинків визначаються згідно з проектом забудови.

Розміри земельних ділянок, що надаються громадянам для індивідуального житлового будівництва, визначаються згідно з Земельним кодексом України:

- у містах - до 0,10 га,

- у селищах міського типу - до 0,15 га;

- у сільських населених пунктах - до 0,25 га.

 До площі присадибної ділянки включаються площі забудови житлових будинків та господарських будівель.

Житлові будинки мають бути розміщені з відступом від червоної лінії магістральних шляхів та селищних вулиць - не менше 6 м, житлових вулиць - не менше 3 м.

Примітка. При реконструкції населених пунктів допускається зменшувати відступ або зводити житлові будинки на червоній лінії, зважаючи на сформовану містобудівну ситуацію.Розміщення господарських будівель в містах та селищах по лінії забудови не допускається (виключаючи гаражі), їх слід розміщувати на господарському майданчику в глибині ділянки. Гаражі для власних автомобілів дозволяється розміщувати в селищах та сільських населених пунктах - по межі ділянки.

Відстань від стін будинків з вікнами, що виходять із житлових кімнат, кухонь, веранд та головних входів у будинок (квартиру) до інших житлових будинків та господарських будівель (без утримання худоби та птахів) має бути не менше 7 м за містобудівельними вимогами.

Санітарно-захисні розриви (м) між житловими будинками, поодинокими або груповими сараями для худоби, кролів, нутрій та інших тварин, а також іншими господарсько-побутовим й будівлями та спорудами слід приймати згідно з табл. 3.

Місце для влаштування колодязів та каптажів слід обирати на незабрудненій, підвищеній ділянці на відстані не менше 50 м від убиралень, вигрібних ям, каналізацій, старих покинутих колодязів, тваринницьких майданчиків, сховищ для добрива та ядохімікатів. Колодязі не повинні влаштовуватись на ділянках, що затоплюються паводковими водами, у затоплених та понижених місцях, де бувають повінь, оповзні та інші види деформацій.

Таблиця 3

Споруди 

Господарські будівлі для утримання худоби та птахів (м2) гноєсховища, вигул 

Компост, убиральня, сміттєзбірник 

Фільтруючий колодязь, продуктивністю до 1 м3 на добу 

Септик 

до 50 

51 - 100 

101 - 300 

Житлові будинки та літня кухня 

12* 

25 

50 

20 

Питний колодязь 

50 

50 

50 

50 

* Для гноєсховищ та вигулів – 15 м.

 

 

 

Примітки:

1. Господарські приміщення для утримання худоби та птахів площею до 50 м2 допускається прибудовувати тільки до одно- та двоквартирних житлових будинків (крім будинків, що знаходяться в IV кліматичному районі) за умов ізоляції їх від житлових кімнат та кухонь не менше, ніж трьома підсобними приміщеннями.

2. Розміщення на одній ділянці питного колодязя та місцевих каналізаційних систем з фільтруючими колодязями не допускається.

3. Гноєсховище, майданчик для вигулу, компостна яма, надвірна убиральня та сміттєзбірник мають знаходитись біля господарських будівель для утримання худоби з обов'язковим розміщенням нижче за рельєфом по відношенню до питного колодязя.