Районна газета

У РАЙОНІ КУПУВАТИМУТЬ СОРТОВАНІ ПОБУТОВІ ВІДХОДИ

Визначення шляхів організації і централізованого вивезення сортованих побутових відходів із території населених пунктів району стало основним питанням нещодавньої наради з очільниками територіальних громад Конотопщини

У засіданні, під головуванням очільника району Миколи ГОРБЕНКА, взяли участь директор підприємства зі збору вторсировини ТОВ "Еколайн-рециплінг" Олександр ТРОФИМЕНКО та його заступник Олександр ПРЯДКА.

Як повідомила районній газеті  "Сільські горизонти" начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Людмила ЗЕРНИЧЕНКО, до останнього часу в районі залишилось не врегульоване належним чином питання з утилізації твердих побутових відходів. Замість того, щоб за збирання і сортування сміття жителі отримували "живі" гроші, а саме сміття направляли на переробку, як це робиться у всіх цивілізованих країнах, у нас цей процес поки що не налагоджений: тверді побутові відходи мешканці висипають у лісах, лісосмугах.

Сміття після переробки здатне перетворитися на корисні речі. Заводів з переробки відходів в Україні, можливо, не в достатній кількості, але все ж таки є. Але, щоб вивозити деякі відходи на ці заводи, потрібно лише одне - сортувати сміття.

Микола ГОРБЕНКО вкотре наголосив очільникам територіальних громад, що з 1 січня цього року набула чинності ст. 82.8. Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів тягне за собою накладання штрафу на громадян.  Разом з тим лише в кількох населених пунктах району - у селах Попівка, Вирівка, Привокзальне - укладені угоди з підприємством ТОВ "Флора" з подвірного збирання побутових відходів для подальшого їх захоронення. По іншим населеним пунктам проблема вивезення сміття залишається  відкритою.

Представники ТОВ "Еколайн-рециплінг"  розповіли селищному та сільським головам про основні засади діяльності свого підприємства.  «Організація приймання, сортування і вивезення твердих побутових відходів у районі ще на початковій стадії обговорення, - зазначив Олександр ПРЯДКО. - Ми готові розглянути різні варіанти для подальшої співпраці. Підприємство буде купувати відсортоване сміття. У залежності від швидкості накопичення маси твердих побутових відходів необхідно створити графік виїзду нашого вантажного транспорту. Цей графік може бути досить гнучкий і регулюватись за допомогою мобільного зв'язку. Отже, питання полягає в організації роботи пунктів збору вторсировини на селі та розробці оптимальних маршрутів руху машин підприємства».

Учасники наради, підсумовуючи результати засідання, відзначили, що для організації збирання, сортування, оплати і вивезення твердопобутового сміття потрібно враховувати економічно вигідну складову, - лише тільки таким чином, можливо, випробувавши різні варіанти, вдасться налагодити цей механізм на постійній основі.