Районна газета

СТРАТЕГІЧНІ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ В КОНТЕКСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ОТГ

Це питання розглянули вчора в райдержадміністрації під час зустрічі очільників району та територіальних громад Конотопського району з народним депутатом України Миколою ЛАВРИКОМ

Обговорення подальших процесів реформи місцевого самоврядування в районі відбувалось у форматі «круглого столу». Кожен з присутніх зміг висловити своє бачення щодо стратегічного розвитку району та своєї територіальної громади, зокрема і в аспекті набуття в майбутньому чинності закону про адміністративно-територіальний устрій.

Адже, як зазначив голова райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО, процес утворення ОТГ за планом має завершитися у 2020 році. До того часу всі нинішні громади району мають змогу визначитися з форматом об’єднання на засадах добровільності та спроможності.

З самого початку реформи місцевого самоврядування представники сільських рад Конотопщини, завдяки  керівництву району, мали змогу відвідувати  успішно функціонуючи ОТГ не тільки Сумської області, але й інших регіонів України, перейняти їх досвід та врахувати їх помилки. Тому, звертаючись до сільських голів, Микола ГОРБЕНКО зауважив, що  вони повинні вже остаточно, самостійно і усвідомлено, зробити свій вибір про подальший розвиток своєї територіальної громади, бо вони не тільки представляють її  інтереси, але й несуть за неї відповідальність.

«Процес створення об’єднаних територіальних громад у Конотопському районі повинен продовжуватись, адже реформа децентралізації в країні набирає обертів. Завдяки їй  сільські території отримують ті ж повноваження, якими володіють міста обласного значення», - зазначив  Микола ЛАВРИК.

На сьогодні в Конотопському районі функціонує 2 ОТГ: Дубов’язівська селищна та Бочечківська сільська ради. Необ’єднаними залишаються 20 сільських рад. Аналізуючи процеси реформування на Конотопщині та в сусідніх районах Сумщини, народний обранець зауважив на тому, що в основі подальшого створення ОТГ Конотопського району повинен бути принцип «стратегічного розвитку», а не «виживання».

Дискусії, які зав'язувалися в процесі обговорень, показали, що переважна більшість сільських голів схильні до створення ще однієї великої об’єднаної територіальної громади в районі.

Цікавились сільські голови й питаннями взаємодії та співпраці між об’єднаними громадами району в майбутньому. До того ж, в перспективі планується не тільки створення нових ОТГ, а й розширення площі існуючих. До вже діючих ОТГ Конотопщини виявили бажання приєднатися сільради інших  районів.

Підсумовуючи зустріч Микола ЛАВРИК зазначив: «Задля успіху даної реформи всім необхідно згуртуватися для вдалого завершення процесу децентралізації в Конотопському районі».