Районна газета

ДУБОВ’ЯЗІВСЬКА ОТГ ПРЕЗЕНТУВАЛА СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

В офісі Сумського "Центру розвитку місцевого самоврядування" чотири ОТГ Сумської області  представили свої  Стратегії розвитку на період 2019-2025 рр.

Керівництво  Дубов'язівської, Кириківської, Степанівської та Недригайлівської ОТГ презентували власні напрацювання  та основні аспекти розвитку  своєї громади на найближчі  роки , оскільки це необхідно для забезпечення  стабільного функціонування громади та для її підтримки з боку держави та закордону.

Як зазначив директор Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександр ХОРУЖЕНКО, без Стратегій громадам дуже важко приймати  участь  у конкурсах на різні державні , недержавні, закордонні програми допомоги, адже в цьому документі чітко визначені  місія та пріоритети ОТГ.

Заступник голови Дубов’язівської селищної ради  Леонід БІЛИК наголосив, що для економічного розвитку  ОТГ керівництвом громади спрямовуються зусилля на залучення інвестицій для більш ефективного  використання вже існуючої інфраструктури,  сприяння активному розвитку зеленого туризму,  сімейних ферм та кооперації на селі для зростання самозайнятості населення.

Значна увага в Стратегії приділена і культурному середовищу ОТГ. За словами Леоніда БІЛИКА, у  планах Дубов’язівської ОТГ -  започаткування фестивалю «Смородиновий край», що буде проходити в літку в селі Красне Конотопського району. Створення молодіжного Центру дозвілля у  Красненському будинку культури. А з метою збереження культурної спадщини  - заплановані розробка туристичного маршруту Дубов’язівка – село Курилівка та створення музею родини Кандиб.

Підбиваючи підсумки заходу, присутні дійшли спільного висновку: без Стратегії розвитку громада існувати може, але не може розвиватися, адже цей документ легітимізує витрати бюджетних коштів.