Районна газета

НА КОНОТОПЩИНІ СТАРТУВАВ ПРОЦЕС ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬ У ВЛАСНІСТЬ ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Держгеокадастр розпочав передачу сільськогосподарських земель у власність об’єднаних територіальних громад

Нещодавно Дубов’язівська селищна та Бочечківська сільська ради підписали з Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області Меморандум про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Метою Меморандуму є визначення основних вимог та підходів, що застосовуватимуться при здійсненні заходів у процесі передачі землі ОТГ. Держгеокадастр зобов'язується всіляко сприяти виконанню робіт та надавати інформаційну та консультаційну підтримку.

У Конотопському районі наразі зареєстровано 2 об’єднані територіальні громади. За результатами попереднього аналізу  близько 7000 га земель будуть передані ОТГ району.

У 2018 році  передача земельних ділянок, відповідно до плану-графіку, запланована:  у травні -  Дубов’язівській селищний ОТГ, у вересні - Бочечківській сільській ОТГ.

Більш детально отримати інформацію можна на спеціально створеному сайті otg.land.gov.ua  – оглядові карти, перелік необхідних документів, тощо.

 

Довідково: 31 січня 2018 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження №60-р "Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад", згідно з яким земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що знаходяться в межах, визначених перспективним планом формування територій громад, мають бути передані з державної власності в комунальну власність об'єднаних територіальних громад.

Держгеокадастру доручено розпочати з 1 лютого 2018 року передачу усіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад, крім тих земельних ділянок, які не можуть бути передані у комунальну власність.

Передача земель у власність ОТГ відбувається за заявницьким принципом. Тобто процедура розпочинається з моменту подачі ОТГ заяви до відповідного обласного управління.