Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СВІТЛАНА ГРАЧЕНКО: ШЛЯХ З ВПРОВАДЖЕННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТЕРНИСТИЙ, АЛЕ МИ ВПОРАЄМОСЯ З УСІМА ВИКЛИКАМИ І НОВОВВЕДЕННЯМИ

Вперше на території Конотопського району,  в рамках децентралізації влади,  30 квітня 2017 року відбулись вибори до Бочечківської сільської об'єднаної територіальної громади

До Бочечківської ОТГ увійшли території Бочечківської, Козацької, Хижківської, Сахнівської сільрад, а це 10 населених пунктів та 3737 жителів (станом на 01.01.2018). Центром громади є село Бочечки. Минуло 9 місяців з того часу, як пройшла перша сесія (01.06.2017). За цей час новостворений орган місцевого самоврядування Бочечківської ОТГ вчиться  вирішувати складні організаційні, економічні, фінансові та інші питання, без яких не можлива діяльність будь-якої громади.

Як зазначила голова Бочечківської сільської ради Світлана ГРАЧЕНКО, за час функціонування ОТГ за підтримки районної влади та коштів з ДФРР збудовано та введено в експлуатацію водогін в с. Сахни, проведені капітальні ремонти двох вулиць. Розпочато будівництво сучасного міні-футбольного поля із штучним покриттям в с. Козацьке. Ведеться капітальний ремонт Бочечківського будинку культури. «У 2017 році освоєно 544,9 тис. грн. ( проведений ремонт диско зали). Будемо продовжувати його і у 2018 році. - кошти у місцевому бюджеті передбачені. Також на 2018 рік заплановано будівництво водогону в с. Козацьке», - відзначила очільник громади.

Значна увага приділена соціальному захисту населення Бочечківської сільської ради. У сільському бюджеті передбачено 6 програм соціального спрямування, введено посади інспектора з праці, фахівця із соціальної роботи та спеціаліста служби у справах дітей, які стоятимуть на сторожі забезпечення населення громади якісними соціальними послугами та надаватимуть допомогу згідно своїх посадових обов’язків. Продовжиться співпраця з Територіальним центром соціального обслуговування та надання соціальних послуг Конотопського району.

«Ми визнаємо – шлях з впровадження децентралізації тернистий, а проходити його першими важче. Тому зараз, у зв’язку з передачею  2 січня 2018 року зі спільної власності територіальних громад сіл, селища Конотопського району у комунальну власність Бочечківської сільської ради закладів освіти та медицини, намагаємося впоратися з управлінськими функціями, адже навіть десятки років роботи у місцевому самоврядування не замінюють нового досвіду, що отримують депутати, старости, інші керівники та працівники ОТГ сьогодні. Проте завдяки їх професійності ми впораємося з усіма викликами і нововведеннями», - підсумувала Світлана ГРАЧЕНКО.