Районна газета

РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ – ОСНОВА УСПІШНОЇ ГРОМАДИ

За участю голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА, керівників ОТГ і райдержадміністрацій чотирьох районів області, структурних підрозділів облдержадміністрації на базі Сумської райдержадміністрації обговорили найактуальніші  питання подальшого розвитку громад на кущовій нараді, яка стала початком циклу таких нарад

«Сьогодні ті статистичні дані, які ми маємо, свідчать, що громади використовують свої ресурси неефективно, а саме ресурси є основним джерелом наповнення бюджетів. Для того, щоб голови ОТГ, районів, які не до кінця розуміють відповідальність за наповнення місцевих бюджетів, вміли правильно розпоряджатися і фінансами, і ресурсами, ми проводимо такі кущові наради, де розглядаємо конкретні ситуації і знаходимо шляхи вирішення існуючих проблем», – прокоментував очільник області.

Як зазначив Микола Клочко, наша область вже робить успіхи – Сумщина перейшла на п’яте місце з 20-ого у рейтингу щодо наповненню місцевих бюджетів коштами, що отримані за оренду землі. Так, Сумський район за показниками щодо використанням ресурсів знаходиться у першій десятці, а Лебединський використовує ресурси лише на 37%, лідером є Білопільський – 96% використаних ресурсів.

У ході наради, зокрема зазначали, що на території Сумської області нараховується 2192 ставки, з них в оренді лише 535, а понад 116 тисяч гектар невитребуваних і неуспадкованих паїв, земельних ділянок й досі не переведено у комунальну власність територіальних громад.

Заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА звернув увагу на те, що вкрай необхідно налагоджувати ефективну співпрацю з використання всіх ресурсів в ОТГ: земельних, лісових, промислових. «Без взаємодії з органами місцевого самоврядування налагодити їх ефективне використання неможливо», – наголосив він.  

Учасники наради розглянули низку інших злободенних питань щодо обліку та раціонального використання місцевих ресурсів, отримали професійні консультації та методичну допомогу.

Білопільський, Краснопільський, Лебединський і Сумський райони за підсумками наради зроблять «переоцінку цінностей» і під іншим кутом розглянуть свої можливості щодо наповнення місцевих бюджетів, залучення інвестицій та розвитку інфраструктури. А інші райони візьмуть участь в аналогічних консультаціях найближчим часом.