Районна газета

ОТГ ОБЛАСТІ НАВЧАЛИСЯ ІНТЕГРУВАТИ СИСТЕМУ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Під час обласного Форуму головам територіальних громад Сумщини презентували наявний інструментарій щодо формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації

За словами заступника голови облдержадміністрації Івана БОРШОША, запровадження інтегрованої системи надання соціальних послуг населенню означає реалізацію пілотних проектів зі створення центрів надання послуг у форматі «Прозорий офіс», що має спростити доступ вразливих категорій населення до адміністративних послуг та різних видів державних соціальних допомог.

«У галузі соціального захисту області реалізується багато державних і місцевих програм, але ще попереду дуже багато роботи. Тому інтеграція соціальних послуг неодмінно має бути націлена на покращення якості надання усіх видів соціальних послуг, наближення їх безпосередньо до конкретної людини в конкретній громаді», – зазначив він.

Березівська об’єднана громада Глухівського району поділилася з аудиторією досвідом у питаннях впровадження пілотного проекту інтегрованої системи соціального захисту населення в ОТГ. Про напрацюваннями в даному напрямку говорили й представники Краснопільської ОТГ. На їх прикладі присутні мали змогу дізнатися, які зміни відбулися в структурі ОТГ, як там працює система надання соціального захисту населення.

Упродовж форуму його учасники змогли предметно обговорити основні напрями реформування системи соціального захисту населення в умовах децентралізації, утворення структурних підрозділів з питань соціального захисту населення в ОТГ. Присутні  ознайомилися із загальними підходами та принципами системи надання соціальних послуг на рівні громади, методами визначення її потреб у соціальних послугах, визначення механізмів інтеграції на рівні системи і на рівні людини, яка потребує соціальної підтримки, а також визначення проблем та потреб уразливих груп населення в громаді.

Голови ОТГ також змогли поспілкуватися з представниками Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації стосовно діяльності фронт-офісів, бек-офісів, надання соціальних послуг уразливим категоріям населення в громадах.

Разом з тим, представників територіальних громад також цікавили питання надання соціальних послуг сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах; соціально-правового захисту дітей в умовах децентралізації державного управління; надання послуг із соціального страхування в ОТГ; громадської безпеки жителів ОТГ; взаємодії служби зайнятості та органів Пенсійного фонду України зі структурами в об’єднаних громадах.