Районна газета

ОТГ СУМЩИНИ ПЕРЕЙМАЮТЬ ДОСВІД РОЗВИТКУ ГРОМАД ПОЛЬЩІ

Делегація Краснопільської ОТГ на чолі з селищним головою Юрієм ЯРЕМЧУКОМ разом з іншими 8 громадами з України взяла участь у проекті «Нові об'єднані громади - як успішно управляти місцевим розвитком», який реалізується Фундацією менеджерських ініціатив (м. Люблін) за підтримки МЗС Республіки Польща

«У перший день відвідали гміну Конопніца з чисельністю населення близько 14 тис. чол. – розповів Юрій Яремчук. – Війт Мірослав ЖИДЕК презентував проекти гміни, реалізовані за грантові кошти ЄС в сферах культури, освіти, дозвілля молоді, пожежної безпеки. Зокрема за ці кошти реалізовано проект спорудження скейт-парку та місцевої бібліотеки з відділенням аудіо-книг».

Так, у гміні відсутнє своє комунальне господарство, вона користуються послугами різних підприємств, обираючи їх на конкурсних засадах. В Конопніці пожежна частина діє на добровільних засадах, рятувальники отримують кошти лише за участь в гасінні пожежі. До прикладу, з 14 тис населення гміни, 480 осіб є добровольцями, які готові в будь-який час відреагувати на надзвичайну ситуацію.

У невеличкій гміні Госцєрадув реалізовано проект по встановленню сонячних батарей на 500 приватних будинках та в 50 будинках встановлено котли, що використовують біомасу. Така програма діє по всій Польщі в рамках Програми ЄС, заявки на участь в якому приймаються постійно від кожного домогосподарства.

Досить цікавим в діяльності гмін є те, що в старостинських округах обирають солтеса (староста), який працюють на громадських засадах, жодного управлінського апарату в старостинських округах немає. Основне завдання солтеса – збір податків в кінці року.

У рамках візиту заплановані тренінги щодо організації роботи у об’єднаній громаді за ключовими напрямками, таких як формування і реалізація бюджету, освіта, комунальне господарство, енергетична ефективність, культура і туризм, розробка стратегії розвитку громади. Метою тренінгів є обговорення питань, що стосуються підвищення ефективності управління ключовими сферами нових громад на основі українського законодавства і польського досвіду.

«Тренінги проводять експерти, які від початку реформи децентралізації в Україні підтримують її реалізацію та мають багаторічний досвід у сфері розробки стратегій розвитку, управління різними сферами життєдіяльності органів місцевого самоврядування та є практиками управління у польському самоврядуванні», – зазначив Юрій Яремчук.

За матеріалами Краснопільської громади:  http://krasnopilska-gromada.gov.ua/news/1531723926/