Районна газета

ПІДТРИМКА ПРОЦЕДУР ФОРМУВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ОТГ У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ

Вчора у приміщенні Конотопської райдержадміністрації говорили про процеси децентралізації та  адміністративно-територіальний устрій

Радник з питань децентралізації Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного в рамках Програми U-LEAD з Європою та за підтримки Мінрегіону,  Артем ГРАДУН провів консультативну зустріч з керівництвом райдержадміністрації, районної ради та сільськими головами Конотопського району щодо актуальних питань державної реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

Представники органів місцевого самоврядування та державної влади були поінформовані з приводу поточних процесів розблокування децентралізації шляхом призначення перших виборів та довиборів в ОТГ. Спікером також було зауважено і на перспективі появи закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» та можливі юридичні наслідки, що можуть бути ним створені.

Значна увага була приділена і консультуванню з питань процедур добровільного об’єднання та приєднання територіальних громад, що тривають на даний час в Конотопському районі.

За результатами зустрічі досягнуто згоди щодо проведення семінарського заняття для представників органів місцевого самоврядування та державної влади Конотопського району, на якому розглянуть можливі моделі процедур формування перспективних ОТГ у Конотопському районі.

Як зазначають експерти Сумського  Центру розвитку місцевого самоврядування, позитивним фактором для проведення реформи децентралізації у Конотопському районі є те, що районна влада, як і місцеве самоврядування, цілком і повністю усвідомлюють необхідність підтримки децентралізації - невід’ємної складової частини подальшого соціально-економічного розвитку. Усі зацікавлені суб’єкти розуміють необхідність створення перспективних громад, які були б спроможними і демонстрували сталий розвиток.

За матеріалами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування