Районна газета

ПРО СТАН ЗАХВОРЮВАНОСТІ ГОСТРИМИ РЕСПІРАТОРНИМИ ВІРУСНИМИ ІНФЕКЦІЯМИ СЕРЕД МЕШКАНЦІВ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

Конотопський міськрайонний відділ ДУ «СОЛЦ МОЗ України» повідомляє що на даний час продовжується реєстрація захворюваності на ГРВІ та грип як в цілому по Україні, області, так і серед мешканців Конотопського району

На другому тижні січня ( з 3.01 по 09.01.2019р) поточного року відбулося зростання захворюваності  в цілому по області на 15,1% ( 798 випадків),  по району на 25,9% ( 36 випадків).

По області епідемічний поріг перевищено в 4 – х районах  ( Конотопський, Лебединський, Роменський та Тростянецький) та 3-х містах ( м. Суми, Конотоп, Лебедин).

Серед мешканців сільської місцевості на 2 – му тижні ( з 3.01 по 09.01.2019р) поточного року захворіло 175 осіб на ГРВІ проти 139 осіб впродовж попереднього тижня.

Захворюваність серед дітей  до 17 років та школярів склала відповідно  41,7% ( 73 особи)  та 14,3%  ( 25 осіб),  що значно нижче попереднього тижня. Результат перебування дітей на зимових канікулах.

Випадки грипу серед мешканців сільської місцевості поки ще не реєструвались.

Конотопський міськрайонний відділ ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою  контролю за станом захворюваності продовжує проводити як в місті, так і в районі щотижневий моніторинг захворюваності на ГРВІ та грип.

Згідно даних Центру грипу  та гострих респіраторних вірусних інфекцій в епідсезон 2018 – 2019 р на території України ймовірно  циркулюватимуть штами  вірусів грипу А – Мічіган Н1N1 , Сінгапур Н3 N2 та  вірус грипу В Колорадо.

Враховуючи продовження зимового періоду, щоб попередити захворювання, необхідно проводити комплекс профілактичних протиепідемічних заходів:

- одним з найефективніших засобів профілактики грипу залишаються профілактичні щеплення, ефективність яких складає після введення 95-96%. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів вірусів.

Як зазначила завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Конотопського міськрайоннного ДУ « СОЛЦМОЗУ» Валентина ГРУЗИНСЬКА, цього року доступні дві вакцини проти грипу:

- «Ваксігрип» Тетра - виробник Франція-  застосовується для щеплення дорослих та дітей віком від 3-х років; - « Джісі Флю» - виробник Південна Корея - для щеплення дорослих та дітей віком від шести місяців;

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень. Вона не входить в національний  календар щеплень. Із-за відсутності державного забезпечення лікувальних закладів  вакцинними препаратами проти грипу вакцину слід закуповувати за  кошти місцевих бюджетів, підприємств та інших джерел, не заборонених законодавством або за власні кошти громадян.

Поряд з тим слід:

 - уникати  місць скупчення людей, аби  зменшити  вірогідність  контактів  із  хворими. Для дітей необхідно обмежити відвідування культурно-масових заходів;

 - регулярно  провітрювати  та проводити  вологе  прибирання  як в жилих , так і в виробничих приміщеннях;

 - підтримувати в приміщеннях, відповідно до санітарних вимог , температурний режим; 

- часто мити руки з милом;

- не торкатися не митими руками слизових оболонок очей, носа, ротової порожнини;

- дотримуватись правила «кошльового етикету»  - під час кашлю ,  чхання – прикривати ніс і рот серветкою;

- повноцінно харчуватися, вживати  більше  овочів, фруктів та вітамінів;

- якщо дозволяє погода, більше часу перебувати на свіжому повітрі;

- одяг повинен бути теплим, зручним, захищати від переохолодження;

Якщо у вас з’явились перші ознаки захворювання ( висока температура тіла, головний біль, біль у м’язах,  суглобах,  біль у горлі, кашель, нежить) залишайтесь вдома, не займайтесь самолікуванням,  обов’язково зверніться до лікаря. Ні в якому разі не слід переносити хворобу на ногах.

Щоб швидше справитись з вірусом , вживайте  якомога більше рідини: різноманітні чаї та морси.

Дотримуючись цих нескладних правил, Ви знизите ризик захворювання  на гострі  респіраторні  вірусні  інфекції  та грип  для себе і оточуючих.