Районна газета

ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ГРВІ СЕРЕД МЕШКАНЦІВ ОБЛАСТІ, РАЙОНУ ТА МІСТА ЗРОСТАЄ

Про стан захворюваності на ГРВІ та грип інформує завідувач відділенням  організації  епідеміологічних досліджень  Конотопського міськрайонного відділу ДУ «СОЛЦМОЗУ» Валентина ГРУЗИНСЬКА                

Конотопський міськрайонний відділ ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що на даний час продовжується поступове збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип як в цілому по Україні, області, так і серед мешканців сільської місцевості.

В цілому по області відмічається ріст захворюваності на ГРВІ та грип щотижнево. По області на останньому тижні з 30.01.20 р. по 05.02.20 р. перехворіло всього 7720 чоловік, в т.ч. на грип – 140 осіб. Серед всіх захворівших діти до 17 років – 4974 чоловік (64,4%), школярі – 2618 (33,9%).

Епідемічний поріг по області перевищено на 35,7%, також перевищення відмічається в 10 районах (Білопільській, Буринській, Кролевецькій, Глухівській, Лебединській, Охтирський, Путивльській, Сумській, С-Будській та Тростянецькій) та 4 міста (Суми, Конотоп, Ромни та Лебедин).

За даними щотижневого моніторингу Конотопського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» впродовж січня місяця перехворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції мешканців сільської місцевості Конотопського району – 458 осіб, із них діти до 17 років – 225 чоловік (49,1%), школярів – 114 чоловік (24,9%).

Щотижнево в січні місяці хворіло на ГРВІ від 48 осіб до 95 осіб, діти до 17 років – від 32 осіб до 59, школярі від 17 осіб до 32.

Впродовж останнього звітного тижня з 30.01.20р. по 05.02.20р. захворюваність зросла з попереднім на 6,3% (6 випадків). Показники захворюваності залишаються нижче порогового рівня на 31,5% - 26,5%.

Захворіло всього осіб – 101, проти 95, із них дітей до 17 років – 67 чоловік (66,3%) проти відповідно – 52 чоловік (62,1%), школярі – 43 чоловіка (42,6%) проти 32 чоловік (33,7%).

Випадки грипу не реєструвались.

У зв’язку з перевищенням захворюваності більше 20% серед дітей навчально-виховних закладів наказами керівників закладів за погодження відділів освіти тимчасово призупинені навчальні процеси в:

-  Гружчанському НВК з 31.01.20 р. по 06.02.20 р.;

-  Землянському НВК з  03.02.20 р. по 09.02.20 р.;

-  Курилівському НВК з 05.02.20 р. по 10.02.20 р.

Конотопський міськрайонний відділ ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою контролю за станом захворюваності продовжує проводити,як в місті так і в районі, щотижневий моніторинг захворюваності на ГРВІ та грип.

   Враховуючи продовження зимових кліматичних умов слід  пам’ятати, що грип – це високо заразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

 Завідувач відділенням  організації  епідеміологічних досліджень  Конотопського міськрайонного відділу ДУ «СОЛЦМОЗУ» Валентина ГРУЗИНСЬКА зазначає, що грип має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій ( ГРВІ), але набагато не безпечніший. За перших симптомів звертайтеся до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Для грипу характерні клінічні ознаки -  раптовий початок, головний біль, ломота у м’язах і суглобах , біль у горлі, підвищення температури тіла до 380  і більше, кашель.

    Інфікування здорової людини відбувається повітряно-крапельним , повітряно-пиловим, шляхом ( вірусні  частки переносяться  повітрям від хворої  людини  до здорової  під час  розмови, кашлю, чиханні), внаслідок  тісного контакту (перебування на відстані  близько  2 метрів).

Хвора  людина  становить  небезпеку  для інших навіть із легкою  формою  протягом усього періоду  проявів симптомів – це в середньому 7 днів.

Серед ускладнень грипу найчастіше  це пневмонія, що інколи може за 4-5 дні призвести до смерті хворого. Також нерідко розвивається серцева недостатність.

Як попередити зараження грипом:

- уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обмежте відвідування місць великого скупчення людей;

- часто провітрюйте приміщення;

- часто мийте руки з милом;

- не торкайтеся очей,носа, рота немитими руками;

- уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

- прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

- якщо у людини є симптоми грипу , то необхідно триматися від неї на відстані не менше 2 метрів.

Найкраща профілактика грипу – ще щорічна вакцинація. Ефективність після введення вакцини складає 95-96%.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів вірусу, є  безпечною і ефективною. Найкращий час для щеплення - напередодні грипозного сезону – вересень - жовтень). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і в продовж усього сезону.

У аптеках наявні вакцини проти грипу. Бажаючи щепитися можуть придбати вакцину  в аптеці власним коштом  і зробити щеплення в лікувальному закладі. Орієнтовна вартість вакцин від 250 до 350 грн. У поточному році українцям доступні 2 вакцини проти грипу: «Ваксигрип – Тетра» - виробник Франція та «Джісі Флю» - виробник Південна Корея. Вказані вакцини можна використовувати для щеплення дорослих та дітей віком від 6 місяців.

Одне отримане щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

«Якщо Ви вже ж таки захворіли, не займайтесь самолікуванням, обов’язково звертайтесь до лікаря», - застерігає та бажає доброго здоров’я  Валентина ГРУЗИНСЬКА.