Районна газета

БРИФІНГ КЕРІВНИКІВ РАЙОНУ ТА БОЧЕЧКІВСЬКОЇ ОТГ ЩОДО СИТУАЦІЇ З ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ

Під час брифінгу керівники району Микола ГОРБЕНКО, Анатолій БОЯРЧУК, Бочеківська сільська голова Світлана ГРАЧЕНКО та представники відповідальних служб прокоментували ситуацію щодо попередження поширення коронавірусу у Конотопському районі

Керівники району висловили співчуття рідним та близьким померлих жінок, жительок с.Козацьке, Бочечківської ОТГ (78 і 59 років).

Як пояснила завідувач відділенням  організації  епідеміологічних досліджень  Конотопського міськрайонного відділу ДУ «СОЛЦМОЗУ» Валентина ГРУЗИНСЬКА, померлі жінки мали хронічні захворювання.

Станом на 01.04.2020 року у Конотопському районі 9 лабораторно підтверджених випадків захорюваності на COVID-2019: 8 випадків зареєстровано у с.Козацьке (у тому числі померлі жінки), 1 випадок зареєстрований у с.Попівка (хворий знаходиться на лікуванні в боксованому приміщенні інфекційного відділення). З 6 діагностованих контактних осіб, жителів Козацького, троє знаходяться у задовільному стані на лікуванні в інфекційному відділенні, троє – на самоізоляції вдома.

У 22 жителів району 1 квітня відібрані проби для лабораторного дослідження на коронавірусну інфекцію. Очікуються результати.

Медичними працівниками проведено комплекс відповідних заходів та заключну дезинфекцію вогнищ коронавірусу у с.Козацьке.

31 березня на спільному засіданні районної та Бочечківської ТЕБ та НС у зв’язку з ситуацією, пов’язаною з епідемічним спалахом на території с.Козацьке небезпечної хвороби COVID-19 було вирішено посилити охорону публічної безпеки та порядку шляхом виставлення санітарно-карантинних постів на в'їздах та виїздах із c.Козацьке, Бочечківської ОТГ.

Запроваджено максимальне обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині с.Козацьке та в’їзд-виїзд за межі населеного пункту (крім медичних, продуктових, соціальних та життєвоважливих сфер).

Як повідомила Бочечківський сільський голова Світлана ГРАЧЕНКО, на трасі з трьох боків села встановлені три пости, де цілодобово чергують поліція, медики, а відсьогодні до роботи залучаються й рятувальники. Вони працюватимуть до особливого розпорядження комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Бочечківської ОТГ.

Конотопська ЦРЛ працює в штатному режимі, проведені епідеміологічні дослідження персоналу та двічі на день здійснюється моніторинг стану здоров’я медпрацівників.

Микола ГОРБЕНКО та Анатолій БОЯРЧУК закликали жителів Конотопщини ретельно і свідомо дотримуватися карантинних заходів, контролювати самопочуття й ні в якому разі не нагнітати психологічну ситуацію.

 

Відео можна переглянути тут