Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЗА РІВНЕМ ВАКЦИНАЦІЇ КОНОТОПЩИНА НА ПЕРШОМУ МІСЦІ В ОБЛАСТІ, ТЕМПИ ІМУНІЗАЦІЇ У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ЗНИЖУВАТИ,- ЛЮДМИЛА ЗЕРНИЧЕНКО ПІД ЧАС НАРАДИ

Очільник Конотопського району Людмила ЗЕРНИЧЕНКО під час наради з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та керівництвом районної ради обговорила темпи вакцинації у Конотопському районі та нові умови роботи закладів, що діятимуть у «жовтій» карантинній зоні

- З 9 грудня 2021 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2393 від 1 листопада 2021 року, що розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов'язково щепитися проти COVID-19. Відтак, вакцинація стає необхідною умовою для працівників закладів соціальної сфери та захисту дітей, реабілітаційних установ, співробітників стратегічних для держави підприємств (Укрпошта, Укр-залізниця тощо) , - зазначила Людмила ЗЕРНИЧЕНКО. 

Завдяки спільним зусиллям за рівнем вакцинації Конотопщина знаходиться на першому місці в області (вакциновано майже 60% населення). Стосовно держслужбовців і освітян, яких було внесено до відповідного переліку раніше, то вони вже майже повністю вакциновані (97%).

Впродовж останніх тижнів намітилася позитивна динаміка у плані зменшення захворюваності та зросла кількість осіб, які одужали від КОВІД. Але не потрібно забувати що для формування колективного імунітету необхідна повна імунізація щонайменше 70% дорослого населення. Пункти щеплень та Центр вакцинації у Конотопському районі працюють щоденно, тому усі, хто ще не вакцинувався можуть це зробити у будь-який день тижня», - поінформував начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури і спорту Конотопської райдержадміністрації Микола ВЕРБНЯК..

- Щоб не допустити послаблення темпів, потрібно постійно відшуковувати для населення допоміжні механізми вакцинуватися. Особливо звернути увагу і надати допомогу маломобільним громадянам, котрі не проти зробити щеплення, але обмежені в можливостях дістатися до пункту, - зауважила Людмила ЗЕРНИЧЕНКО.

Серед нововведень - відповідно до наказу МОЗ, що вступає у дію з 9 грудня - «у «жовтому» рівні протиепідемічної небезпеки громадські, заклади культури, спортзали, ресторани, кафе тощо зможуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифіката про одужання. Це саме стосується і відвідувачів». Змінюється й термін дії «жовтого» сертифіката, який підтверджує одне щеплення. Якщо раніше він був чинним 120 днів, то нині — лише 30. У разі відсутності у відвідувачів чи співробітників закладу необхідних документів його власнику під час перевірки загрожуватиме штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Також розширено перелік лікарських засобів, що застосовують для лікування коронавірусної хвороби.

Також Людмила ЗЕРНИЧЕНКО звернула увагу, що наприкінці листопада  у світі виявлено новий штам коронавірусу «Омікрон». У зв’язку із його поширенням Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України наразі утриматися від поїздок до Південної Африки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. За словами МОЗ, українці, які повертаються з семи країн півдня Африки, мають іти на самоізоляцію.

Більше фото за посиланням у фейсбук https://www.facebook.com/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BF%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B4%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-283189932054423