Районна газета

ЗАКЛАДИ МЕДИЦИНИ РАЙОНУ – В ПРОЦЕСІ РЕФОРМУВАННЯ

При головному лікарю ЦПМСД Анатолію МАНЯКУ відбулася нарада за участі керівників медичних закладів району

На обговорення було винесено  питання реформування системи охорони здоров’я Конотопського району. Як зазначив посадовець, з 2 квітня в нашій державі розпочався процес укладання декларацій з лікарями терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями, що триватиме до кінця 2018 року. Кожен сільський лікар може підписати 1,9 тисяч декларацій з пацієнтами, лікар терапевт – 2 тисячі, а педіатр – 900.

Зазнають змін і нині діючі медичні заклади: амбулаторії загальної практики – сімейної медицини будуть реорганізовані в комунальні некомерційні установи – амбулаторії першого порядку, де працюватиме 2 і більше лікаря, та амбулаторії другого порядку, де працюватиме один лікар. ФАПів, ФП не буде, вони будуть реорганізовані в пункти здоров’я.

Підлягають реорганізації й стоматологічні кабінети, оскільки за медичною реформою надання стоматологічних послуг відноситься до вторинного рівня медицини.

Для того, щоб медичні заклади району могли здійснювати подальше функціонування, Центром первинної медико-санітарної допомоги району проводиться робота з закупівлі комп’ютерних комплексів для нинішніх АЗП-СМ через систему PROZORO, з врахуванням рекомендацій Міністерства здоров’я.

Також в ході наради обговорювались питання організації медичних оглядів із залученням фахівців з м.Суми та дотримання медичними працівниками вимог за новими правилами поховання померлих.