Районна газета

У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ АКТИВНО ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РОБОТА ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДРЕФОРМИ НА ПЕРВИННОМУ РІВНІ

Медзаклади  району отримали необхідне комп’ютерне обладнання

Нещодавно в приміщенні Центру первинної медико-санітарної допомоги відбулось символічне вручення сучасної комп’ютерної техніки представникам медичних закладів району.

За словами головного лікаря ЦПМСД району Анатолія МАНЯКА, згідно із програмою проведення реформування в медицині з серпня 2018 року всі медзаклади первинного рівня мають укласти угоди з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Що цьому має передувати?

По-перше, має відбутись перетворення бюджетних закладів охорони здоров’я первинного рівня в комунальні некомерційні підприємства. Це питання в районі вирішене рішенням останньої сесії районної ради. І з 01.08.2018 р. в районі буде створене Комунальне некомерційне підприємство Конотопської районної ради. Уже розроблений та затверджений статут вищезазначеного підприємства.

 Комунальне некомерційне підприємство Конотопської районної ради матиме змогу в свою чергу укласти угоду з Національною службою здоров’я України, звідки й буде здійснюватися фінансування. Отже заклади будуть отримувати встановлену суму за пацієнта незалежно від того, чи звертається той по послуги.

По-друге, має бути здійснене належне матеріально-технічне оснащення  сільських закладів охорони здоров’я. Станом на сьогодні дане завдання практично виконане: матеріально технічне оснащення закладів охорони здоров’я первинної ланки становить 93% від потреби (від табелю оснащення).

По-третє, має бути завершене підписання декларацій (угод) між лікарями сільських медичних закладів та жителями. «Хочу зауважити, - зазначив Анатолій Маняк, - що доцільно підписувати угоди з лікарями, які працюють на місцях у сільських медичних закладах. Для реалізації вищезазначеного завдання районною радою були виділені кошти для придбання комп’ютерного та технічного обладнання. Зауважу, що комп’ютерне обладнання було закуплене у відповідності  до вимог технічних характеристик Міністерства охорони здоров’я. Дане обладнання є дороговартісним та надійним. Отже 5 червня 10 комплектів такого обладнання були надані лікарям закладів охорони здоров’я первинного рівня».

Головлікар Центру також звернувся до мешканців Конотопського району не зволікати і якнайшвидше прийняти рішення для себе, для дітей, для своєї родини про підписання декларацій з тим лікарем, якому вони довіряють та у якого мають бажання обслуговуватись, отримувати медичні послуги.  Від цього залежить отримання повноцінної якісної та своєчасної медичної допомоги на первинному рівні.