Районна газета

ПЕРШІ КРОКИ РЕАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ

З 1 липня в Україні офіційно стартувала медична реформа

Про те, як вона проходить у районі, мова йшла під час наради, що днями відбулася в малому залі засідань РДА, за участі заступника голови РДА Тетяни ШЕРУДИЛО, головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги району Анатолія  МАНЯКА, завідуючих сільських лікарських амбулаторій.

Основним із перших етапів реалізації медичної реформи  є підписання декларацій між жителями району та сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Саме від того, як проходитиме цей процес, залежить доля медичного закладу на селі - чи зможе він реформуватись у комунальний заклад і підписати угоду про співпрацю з Національною Службою Здоров’я України та отримувати фінансування за принципом "гроші ходять за пацієнтом", та чи зможуть сільські жителі отримувати передбачені законодавством безкоштовні медичні послуги.

На сьогодні по Україні, як зазначив Анатолій МАНЯК, укладено угоди між близько 150 медичними закладами і Національною Службою Здоров'я, які з 1 липня вже отримуватимуть відповідне фінансування. На  Сумщині декларації з лікарями підписали 144 924 жителя, що становить усього 10-12% від загальної кількості населення.

На Конотопщині найкраще процес укладання декларацій проходить у Попівській, Вирівській, Пекарівській амбулаторіях, не укладено декларацій у Дубов'язівській, Гружчанській, Великосамбірській амбулаторіях. Усього підписано близько 1500 діючих декларацій. Причинами цього є: відсутність якісного інтернет-зв'язку в сільській місцевості та в низькій активності населення району.

«На жаль, не всі люди на сьогодні розуміють, що підписання декларацій з лікарем дає їм право отримувати певний перелік безкоштовних медичних послуг. Для того, щоб активізувати процес підписання населенням Конотопського району декларацій з сімейними лікарями, на засіданні прийнято рішення провести відповідну роботу з інтернет-провайдерами щодо забезпечення якісного інтернет-зв'язку в медичних закладах.

У ході наради Тетяна ШЕРУДИЛО поставила чіткі завдання перед завідуючими амбулаторій і Центром первинної медико-санітарної допомоги району щодо негайного покращення ситуації з укладання декларацій між жителями району і лікарями.