Районна газета

ШАНОВНІ ПЛАТНИКИ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ!

Доводимо до Вашого відома особливості нарахування та сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України, якими зокрема запроваджено з 1 січня 2015 року нарахування та сплату акцизного податку з роздрібної реалізації окремих груп товарів.

Новий податок становить 5 відсотків від вартості товару, але платити його будуть лише ті суб'єкти господарювання, які реалізують підакцизні товари в роздріб. Кошти, при цьому, будуть надходити до місцевого бюджету. Цей податок торкнеться усіх підакцизних товарів, що продаються в роздріб – алкоголю, пива, тютюнових виробів та нафтопродуктів.

З метою забезпечення єдиного підходу та правильності відображення у розрахункових документах реєстраторів розрахункових операцій акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів Державна фіскальна служба України  надає роз‘яснення згідно якого розрахунковий документ обов‘язково  повинен містити  ставку та суму акцизного податку. Приклади  програмування акцизного податку наведено в листі ДФС України від 31.01.2015р. № 1848/6/99-99-22-07-03-15 “Про забезпечення сплати акцизного податку з роздрібного продажу”.