Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

У ПРОЦЕСІ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА - АКТИВНА І СИСТЕМНА СПІВПРАЦЯ

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації Людмили ЗЕРНИЧЕНКО відбулося засідання районної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми

Перший блок засідання був  присвячений питанню забезпечення соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах, у т.ч., які постраждали від жорстокого  поводження на території Конотопського району.

За даними служби у справах дітей Конотопської районної державної адміністрації в Конотопському районі на обліку перебуває 290 дітей з  числа осіб, що опинилися у складних життєвих обставинах, з них 11 дітей постраждали від жорстокого поводження. Фахівцями служб у справах дітей відповідних колишніх районних державних адміністрацій був проведений ряд заходів із захисту  прав та законних інтересів постраждалих дітей в межах визначених повноважень. Наразі проводиться психологічне спостереження за батьками, які не належним чином виконують свої батьківські обов’язки та дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах з метою вчасної корекції стану стосунків та оперативного реагування на випадки  насильства в сім’ї стосовно дітей та за участю дітей.

«З початку 2021 року  службою у справах дітей Конотопської районної державної адміністрації було відібрано в батьків двоє дітей за неналежне виконання батьківських обов’язків»- повідомила Тетяна Точиленко – начальник служби у справах дітей Конотопської районної державної адміністрації.

Начальник управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації Ірина ЗАЇКА поінформувала членів координаційної ради стосовно виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми для надання їм допомоги та встановлення відповідного статусу в Конотопському районі за 1 квартал 2021 року. Зауважила, що у 1 кварталі 2021 року звернень та інформації від суб’єктів, які  здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми щодо осіб, постраждалих від торгівлі людьми до Конотопської районної державної адміністрації не надходило.

Проте 22.03.2021 року до Конотопської районної державної адміністрації надійшло письмове звернення від особи,  визнаної  потерпілою від торгівлі людьми у 2019 році з проханням продовжити статус на один рік відповідно до ст.15 Закону України «Про протидію торгівлі людьми». Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 р.№ 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми», 24.03.2021 року на розгляд Міністерства соціальної політики України направлено заяву та документи зазначеної особи щодо продовження статусу постраждалого від торгівлі людьми на один рік. Станом на 31.03.2021 р. Відповідь не надійшла.

У центрі уваги членів Координаційної ради було питання стану здійснення дільничими офіцерами поліції превентивної роботи щодо запобігання та протидії домашньому насильству в сім’ї.

 «Так, станом на 18.03.2021 року до Конотопського районного відділу поліції та підпорядкованих підрозділів надійшло повідомлень про вчинення  домашнього      насильства, в т.ч:

-  до Конотопського районного віділу поліції (в т.ч. відділення поліцейської діяльності № 1, м. Буринь) - 147, з них підтвердилось 104 випадки;

-  до районного віділу поліції № 1 (м. Кролевець) – 37, підтвердилось – 31;

-  до районного віділу поліції № 2 (м. Путивль) – 44, підтвердилось 33.

Станом на 18.03.2021 року на профілактичному обліку у відділу превенції Конотопського районного відділу поліції та прідпорядкованих підрозділів за вчинення домашнього насильства перебуває відповідно:

-  Конотопський РВП  - 142  особи, з них 8 жінок; в т.ч у поточному році 39, з них 4 жінки;

-  ВПД № 1 (м.Буринь) –  19 осіб, з них 0 жінок; в т.ч у поточному році 10, з них 0 жінок;

-  ВП № 1 (м. Кролевець) – 89 осіб, з них 22 жінки; в т.ч у поточному році 28, з них 4 жінки;

-  ВП № 2 (м. Путивль) – 98 осіб, з них 11 жінок; в т.ч у поточному році 24, з них 3 жінки.

Усі зазначені особи охоплені заходами індивідуальної превенції: уповноважений підрозділ поліції здійснює щотижневе спілкування з кривдником, а у разі необхідності – з постраждалою особою за місцем проживання/перебування, навчання/місцем роботи, тощо.   З метою попередження злочинів, систематично здійснюється інформування населення через засоби масової інформації про недопущення вчинення домашнього насильства із зазначенням адрес та номерів телефонів, куди можна звернутися за допомогою або отримати відповідну консультацію» - зауважила Вікторія РІПА – заступник начальника сектору превенції Конотопського  районного відділу поліції  Головного управління національної поліції в Сумській області.

Останній блок засідання був присвячений питанню визначенню відповідальних осіб у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та створенню спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб в об’єднаних територіальних громадах Конотопського району.

Заступник голови Конотопської районної державної адміністрації Людмила ЗЕРНИЧЕНКО наголосила на необхідності створення в об’єднаних територіальних громадпах Конотопського району мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, як єфективного інструмента оперативного реагування та  надання дієвої допомоги і захисту постраждалим особам.

За підсумками заходу учасники засідання висловили свою готовність до активної і системної співпраці  в процесі реалізації заходів, спрямованих на попередження домашнього насильства.