Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СЬОГОДНІ УРЯД ЗА ІНІЦІАТИВОЮ МІНРЕГІОНУ ВНІС ЗМІНИ ДО ПОСТАНОВИ КМУ №196 «ДЕЯКІ ПИТАННЯ ДЕРЖАВНОГО ФОНДУ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ»

Нововведення стосуються порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, - пояснила головний спеціаліст відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології райдержадміністрації Ірина МИНЕНКО

За словами Міністра розвитку громад та територій Олексія ЧЕРНИШОВА, узгодженість дій та пріоритетність завдань – головні принципи, якими маємо керуватись при відборі проєктів, що можуть фінансуватись з Державного фонду регіонального розвитку.

Зосереджуємось на великих проєктах, реалізація яких матиме найбільший ефект для розвитку регіонів. Важливо, що ухвалені Урядом зміни актуалізують низку положень у відповідності до Державної стратегії регіонального розвитку на 2020-2027 роки, а також синхронізують відбір проєктів ДФРР з регіональними стратегіями розвитку.

Головні зміни:

 1) Змінились часові рамки для відбору програм та проєктів, що будуть фінансувати за рахунок ДФРР. Кінцевий термін – 1 серпня. Це означає що саме до цієї дати Мінрегіон спільно з регіонами сформує списки проєктів, що фінансуватимуться у наступному, 2022 році.

2) Збільшена нижня межа для нових проєктів, що можуть фінансуватись за рахунок ДФРР. Вона становитиме не нижче 10 млн грн. Таким чином ми відходимо від практики, коли з держбюджету розпорошуються кошти на невеликі проєкти і зосередимось на значимих об’єктах.

3) Збільшений до 5 років термін реалізації великих проєктів вартістю більше 100 млн грн. Раніше цей термін складав 3 – 4 роки.

Відтепер Мінрегіон спільно з регіональною владою буде узгоджувати технічні завдання, за якими оголошується конкурсний відбір для проєктів ДФРР. Це забезпечить концентрацію ресурсів на чітких пріоритетах, які відповідатимуть регіональним стратегіям розвитку.