Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВВЕДЕНО В ДІЮ ЗАКОН ПРО БЕЗПЕРЕШКОДНИЙ ДОСТУП ГРОМАДЯНАМ ДО УЗБЕРЕЖЖЯ ВОДНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ЗАГАЛЬНОГО ВОДОКОРИСТУВАННЯ

Закон України № 233-ІХ від 29.10.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування» набрав чинності 21 лютого 2020 року

Відповідно до цього Закону обмеження у будь-який спосіб (у тому числі шляхом влаштування огорож або інших конструкцій) безперешкодного або безоплатного доступу громадян до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом, тягне за собою накладання штрафу на громадян та посадових осіб.

Обмеження доступу до узбережжя водних об’єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що перебувають у користуванні юридичних або фізичних осіб, а також справляння за нього плати є підставою для припинення права користування земельними ділянками прибережних захисних смуг за рішенням суду.

Відповідно до внесених змін до ст.47 Водного кодексу України забороняється обмеження загального водокористування, у тому числі обмеження купання та плавання на човнах, любительського та спортивного рибальства, причалювання до берега у світлу пору доби у зв'язку з перебуванням земельних ділянок прибережних захисних смуг (пляжної зони) у користуванні юридичних або фізичних осіб, крім випадків, передбачених законом. На водних об'єктах наданих в оренду, водокористувач не може повністю заборонити право загального водокористування, а лише його обмежити, довівши до відома населення.

У прибережних захисних смугах та у межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом. Такі огорожі підлягають демонтажу їхніми власниками протягом 10 днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. Видатки відповідного місцевого бюджету, пов'язані з демонтажем зазначених огорож або інших конструкцій, відшкодовуються їхніми власниками.

Здійснення контролю за забезпеченням безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів та островів для загального водокористування відповідно до закону покладено на органи місцевого самоврядування.