Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДУБОВ'ЯЗІВСЬКА ОТГ: ЕКСПЕРТИ ПРОГРАМИ «U-LEAD З ЄВРОПОЮ» ВИВЧАЮТЬ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КЛІМАТ ГРОМАДИ ТА ДОПОМАГАЮТЬ СТВОРИТИ ВЛАСНИЙ ЦНАП

У рамках діяльності Програми «U-LEAD з Європою» завершується другий етап анкетування в об’єднаних територіальних громадах щодо залучення державних інвестицій для місцевого економічного розвитку

30 січня 2019 р. радник з регіонального розвитку Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій СТАРИКОВ та представник КМІС (Київського міжнародного інституту соціології) відвідали Дубов’язівську об'єднану територіальну громаду з метою проведення другого етапу анкетування ОТГ  Сумської області щодо оцінки їхнього інвестиційного потенціалу

Анкета включає в себе шість великих розділів, серед яких – інформація про соціально-економічний профіль громади, стан її інфраструктури, перспективні напрямки розвитку, які для себе визначає громада. Результат роботи – створення цілісної картини проблем та перспектив розвитку 665 ОТГ України, в тому числі і Сумщини, з метою подальшої підтримки та сприяння залучення додаткових коштів на місця.

Дубов’язівська об’єднана громада вже визначилась із основними  стратегічними напрямками розвитку. Серед пріоритетів громади на найближчий час - розбудова інфраструктури, оптимізація освітньої сфери, створення ефективної системи надання адміністративних послуг мешканцям ОТГ, розробка генпланів населених пунктів і громади в цілому, розвиток сільськогосподарської кооперації в сфері молочарства, тваринництва, з огородництва та переробки ягід.

У ході зустрічі також опрацювали заявку Дубов’язівської ОТГ на участь у ІІІ раунді щодо створення сучасного ЦНАПу від Програми U-LEAD with Europe, адже функціонування такого Центру в об’єднаній громаді дозволить підвищити доступність та ефективність надання послуг на місцевому рівні.

Як повідомив заступник  Дубов’язівського селищного голови Леонід БІЛИК,  у ІІІ етапі можуть взяти участь громади, які не мають належного приміщення для ЦНАП, але мають власні бюджетні або інші ресурси для виконання ремонтних/ будівельних робіт у 2019 році самостійно та за умови, що ці роботи будуть завершені не пізніше кінця 2019 року. 

Керівництво Дубов’язівської ОТГ вже визначилось з місцем розташування майбутнього ЦНАПУ, і у разі позитивного схвалення заявки, селищною радою буде виділено кошти на поточний ремонт приміщення.

Програма «U-LEAD з Європою» надасть учасникам, що пройдуть відбір, консультативну та іншу допомогу щодо дотримання належного порядку утворення ЦНАП; проведе навчання персоналу, облаштує робочі місця меблями та офісною технікою.