Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

МОЛОДЬ ТА ГРОМАДА: В ДУБОВ’ЯЗІВСЬКІЙ ОТГ ВЧИЛИ ЯК ЕФЕКТИВНО ПРАЦЮВАТИ З МОЛОДДЮ

У  Дубов’язівському навчально-виховному комплексі проведено навчальний семінар «Молодіжна політика в ОТГ»

Це одноденна навчальна сесія в рамках програми "Молодіжний працівник" для осіб, які відповідальні за роботу з молоддю в об'єднаних територіальних громадах. Представники Управління молоді та спорту Сумської ОДА та громадської організації «Простір рівних можливостей» зустрілися з депутатами, працівниками клубних та освітніх закладів, активною молоддю Дубов’язівської громади.

Тренер програми та очільник ГО «Простір рівних можливостей» Оксана МАЛЬЧЕНКО ознайомила присутніх із ключовими елементами моделі мобілізації зусиль навколо вирішення  молодіжних питань  та наголосила, що активізація громади в даному напрямку  є результатом поєднання багатьох процесів. Перш за все, це сприйняття факту існування проблем молоді в громаді та визначення кола осіб, установ, що сприятимуть їх вирішенню; вміння членами громади  співпрацювати з органами влади, бізнесом, громадськими організаціями . Зазначено, що особливу увагу потрібно приділити розбудові громадянського суспільства – створенні громадських організацій на території ОТГ, які б сприяли реалізації намічених планів.

Керівник навчального семінару , в рамках подальшої співпраці з Дубов’язівською громадою, ініціювала проведення тренінгу, спрямованого на поглиблення розуміння функцій установ, які співпрацюють із молоддю, на локальному, регіональному та всеукраїнському рівнях.

Як зазначила Оксана МАЛЬЧЕНКО, саме такі заходи дозволяють поінформувати відповідальних за роботу з молоддю осіб щодо нових ефективних форм роботи (молодіжні центри, молодіжні простори, хаби тощо), отримати практичні інструменти для використання в роботі, заручитись партнерством та ефективним спілкуванням різних представників громади задля покращення організації молодіжної роботи

За матеріалами КЗ "Центр дитячої та юнацької творчості" Дубов'язівської селищної ради

Довідково: З ініціативи Міністерства молоді та спорту України та в рамках проекту “Громадянське суспільство задля демократії та прав людини в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, розроблено одноденний семінар з питань молодіжної політики для представників об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Необхідність розробки такої програми виникла в процесі проведення 3-денних базових тренінгів за програмою «Молодіжний працівник», що реалізується Міністерством молоді та спорту України у співпраці з Програмою розвитку ООН та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики.