Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

У ДУБОВ’ЯЗІВСЬКІЙ ОТГ ВЧИЛИСЯ СТВОРЮВАТИ МОЛОЧНИЙ КООПЕРАТИВ

У с. Курилівка Дубов’язівської селищної ради представниками сільськогосподарської дорадчої служби при Сумській торгово-промисловій палаті було проведено семінар на тему: «Складові успіху молочної ферми і кооперації»

Учасниками заходу стали керівництво громади,  сільські старости та власники ВРХ, адже саме на території Курилівського старостинського округу в домогосподарствах утримується більше 100 голів корів.

Є продукція, яка завжди матиме попит. Саме до таких й відноситься молочна. Із запровадженням децентралізації в Україні, в новоутворених ОТГ почали активно створювати кооперативи, ферми та різноманітні виробничі підприємства. Не залишається осторонь і Дубовязівська ОТГ Конотопського району.

Функціонуючих молочних кооперативів в Сумській області дуже мало, але є верогідність їх збільшення вже в наступному році. 2020 рік може розпочатися для українського молочного виробництва з великих змін, адже з 1 січня 2020 молоко другого ґатунку не буде придатним для використання його у харчових цілях.

Саме за ініціативи очільника селищної громади Тамари МАРУСИЧЕНКО були запрошені представники сільськогосподарської дорадчої служби   з метою надання рекомендацій щодо створення саме молочного кооперативу як інструменту для підвищення якості молока.  Відомо, що  молоко від господарств населення (молоко найнижчої якості) примають за ціною  від   5 грн/л. Молоко ж  вищої якості  великою партією здається за більш привабливими цінами.

Учасники семінару отримали покроковий алгоритм створення кооперативу: від формування ініціативної групи до планування роботи і ведення господарської діяльності.

Як зазначила Тамара МАРУСИЧЕНКО, створення молочного кооперативу дозволить розвивати мале підприємництво на селі  та підвищить зайнятість населення, а  дрібні виробники молочної продукції  перестануть бути залежними від закупівельників, які зараз диктують свої ціни.