Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЯК У ЄВРОПІ: У БОЧЕЧКІВСЬКІЙ ГРОМАДІ СОРТУВАТИ СМІТТЯ СТАЄ ПОВСЯКДЕННОЮ СПРАВОЮ

Одним із шляхів вирішення проблеми утилізації відходів є сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян

У Бочечківській ОТГ Конотопського району  вирішили перетворити «модну» тенденцію на повсякденну звичку та привчити  мешканців громади до відповідального поводження зі сміттям.

Закон про сортування сміття працює з січня 2018 року,  але практичне його виконання сповільнюється  через відсутність достатньої інфраструктури та бажання людей. Якщо для мешканців розвинених країн роздільний збір сміття – це повсякденна справа, то в Україні тільки незначний відсоток громадян сортує відходи.

Як зазначила Бочечківській сільській голова Світлана ГРАЧЕНКО, на даний час ми не маємо  спеціальних  різнокольорових контейнерів, але маємо бажання зменшити в наших населених пунктах кількість побутового сміття, придатного до повторного використання. Одним із перших населених пунктів громади, де в на початку літа встановили контейнери, на яких зробили надписи з їх призначенням, стало Козацьке. Зараз такі сміттєві баки (17 комплектів) розмістили і в інших селах: Бочки, Сахни, Новомутин, Хижки, Бондарі.

Звісно, встановити роздільні сміттєві контейнери — замало для виховання звички з сортування сміття, тому в кожному старостинському окрузі об’єднаної громади проводиться роз’яснювальна робота з селянами про необхідність сортування вторсировини. «Головне  - бажання людей і їх відповідальність», - наголошує очільник Бочечківської громади.

У подальшому сміттям з баків займається комунальне підприємство «Добродій 2018» Бочечківської сільської ради, працівники якого продовжують його сортування: відокремлюють різні види пластику (відкручують кришки від пляшок), розділяють пляшки за кольором,бляшанки – на жерстяні та алюмінієві тощо. Наразі вивчається питання більш ефективного транспортування та збуту зібраної вторинної сировини на приймальні пункти районного центру.

Маємо сподівання, що приклад однієї громади району надихне інші громади  та зменшить значну частину відходів, яка йде зараз на сміттєзвалище.

відео