Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВАСИЛЬ ХОМА: ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – ЦЕ ГАНЕБНЕ ЯВИЩЕ, ЯКОМУ НЕМАЄ МІСЦЯ В ЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ

На цьому голова Сумської облдержадміністрації наголосив під час інспектування Обласної клінічної спеціалізованої лікарні в місті Ромни

Василь Хома оглянув заклад, умови перебування в ньому пацієнтів та обговорив із керівництвом лікарні нагальні проблеми та можливості їх вирішення.

Очільник облдержадміністрації акцентував увагу присутніх на попередніх зауваженнях представника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олени ТЕМЧЕНКО та експерта Спільного проекту ЄС та Ради Європи Сергія ШУМА щодо можливого порушення в закладі прав людини.

Директору закладу Володимиру КУЛЬБАЧНОМУ та медичному директору Ігорю ДРАЧУ голова облдержадміністрації доручив у стислі терміни усунути порушення, виявлені за результатами перевірки представниками Уповноваженого ВРУ з прав людини.

«Ми маємо дочекатися офіційної довідки, поки в нас є попередні висновки перевірки. Але якщо порушення в закладі є, ви маєте їх усунути. Порушення прав людини – це ганебне явище, якому немає місця в закладах області, – наголосив Василь Хома. – Я даю завдання начальнику управління охорони здоров’я Сергію БУТЕНКУ ретельно вивчити ці питання. Якщо наявність порушень підтвердиться, ми будемо змушені створити відповідну комісію».

Крім того, в ході розмови Володимир Кульбачний повідомив Василю Хомі, що на кінець 2020 року в закладі виникла заборгованість із виплати заробітної плати. Причина – приєднання з 1 квітня 2020 року до Роменської лікарні двох підрозділів по наданню психіатричної амбулаторної та стаціонарної допомоги, розташованих у містах Суми та Охтирка. А договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій заклад укладав із Національною службою здоров’я України на підставі раніше поданих документів та за відсутності показників приєднаних підрозділів. Тому заборгованість із заробітної плати за минулий рік становить 11 млн грн. Цього року увесь медичний персонал отримує заробітну плату вчасно.

За результатами наради в КНП Сумської обласної ради «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» (м. Ромни) Василь Хома наголосив: «Основне завдання облдержадміністрації, яке на нас покладене державою, це забезпечення надання якісної, ефективної та своєчасної медичної допомоги населенню. Ми розуміємо, що це питання комплексне. Це і виплата заробітної плати працівникам, і умови перебування пацієнтів, і кадровий потенціал, і багато чого іншого. Тому ми хочемо розібратися, що відбувається в лікарні. Якщо є необхідність, будемо звертатися до обласної ради чи навіть Міністерства охорони здоров’я, щоб вирішити всі питання разом. Якщо є проблема – це спільна проблема. І вирішувати ми її маємо спільно».

Також Василь Хома закликав міських голів Охтирки та Сум долучатися до співфінансування закладу, адже там проходять лікування й жителі цих міст. А власник закладу – Сумська обласна рада має створити всі необхідні умови в закладі. Адже належні умови – це також лікування.