Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ЩОДО ЗАБОРОНИ ВІДВІДУВАННЯ ГРОМАДЯНАМИ КЛАДОВИЩ, МІСЦЬ ОКРЕМИХ ПОХОВАНЬ ПІД ЧАС ПОМИНАЛЬНИХ ДНІВ

Відповідне рішення прийнято на позачерговому засіданні Конотопської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щоб не наражати людей на небезпеку

Також під заборону підпадають і ритуальні поминальні дні (9-ий, 40-ий та річниця смерті).

На цвинтарях будуть чергувати співробітники Головного управління Національної поліції в Сумській області. Порушникам карантинних заходів загрожує штраф від 17 до 34 тис гривень.

Нагадаємо, що Головний державний санітарний лікар України Віктор ЛЯШКО 21 квітня 2020 року підписав постанову № 11 щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в поминальні дні.

З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в природних екосистемах Комісія також затвердила заходи, спрямовані на запобігання та протидію масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у пожежонебезпечний період 2020 року. Забороняється розведення багать у лісових масивах, спалювання сухої трави і залишків рослинності на сільгоспугіддях, вздовж доріг, на територіях приватних садиб та у заплавах водойм.

17 квітня 2020 року набув чинності Закон про посилення відповідальності за підпал сухої трави. Зокрема, у 10-15 разів підвищені штрафи та є ризик обмеження волі терміном від 3 до 5 років за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.