Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

БУДЬМО ВІДПОВІДАЛЬНИМИ! БЕРЕЖІМО ПРИРОДУ РАЗОМ!

На Конотопщині, попри всі заборони, надзвичайники продовжують фіксувати випадки самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків

З початку березня 2017 року на території району вже зареєстровано 16 випадків горіння залишків сухої рослинності.

Як зазначив начальник 12 ДПРЧ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Анатолій  ЗАПОРОЖЧЕНКО, з року в рік під час настання весни кількість пожеж в природних екосистемах Конотопщини зростає: загоряння сухої трави на сільгоспугіддях, присадибних ділянках, уздовж транспортних магістралей тощо. Причиною цього є людський фактор – спалювання сміття, сухого листя, умисний підпал, необережно кинутий недопалок чи сірник.

Незважаючи на застереження рятувальників щодо небезпеки спалювання сміття та сухої рослинності при впорядкуванні власних домогосподарств, населення продовжує нехтувати заходами безпеки, що часто призводить до виникнення пожеж на відкритих територіях. Ліквідувати такі загорання непросто, оскільки вогонь швидко поширюється, особливо у вітряну погоду, і пожежа розповсюджується на значну територію. Існує загроза загорань житлових будинків, господарчих споруд, техніки, загибелі людей.

Шановні мешканці Конотопщини!

Служба порятунку закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах.

Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.

images/docs/foto/2017/032017/trava1.jpg