Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЕПІЗООТИЧНУ ТА ЕПІДЕМІЧНУ СИТУАЦІЇ В РАЙОНІ ЩОДО ЗАХВОРЮВАННЯ НА СКАЗ РОЗГЛЯНУЛИ НА ЗАСІДАННІ ДНПК

З даних питань поінформували в.о начальника управління Держпродспоживслужби Олександр ГАРБУЗ та заввідділенням організації епідеміологічних досліджень міськрайонного відділу ДУ «СОЛЦ МОЗ України» Валентина ГРУЗИНСЬКА

„Епізоотична ситуація захворюваності тварин на сказ на території Конотопського району - контрольована, але залишається напруженою. В період з 2006 по 2016 рік було зареєстровано 27 випадків захворювання тварин на сказ”, - повідомив Олександр ГАРБУЗ, зазначивши,  що підвищення ризику виникнення сказу тварин зумовлене, випадками заходу червоної лисиці у населені пункти, контакту з домашніми тваринами та відмовою власників проводити вакцинопрофілактику.

Валентина ГРУЗИНСЬКА, доповідаючи про стан епідемічної  ситуації по захворюванню на сказ серед мешканців району, відзначила,  що за медичною та антирабічною допомогою щорічно в лікувальні заклади з приводу покусів, контакту з хворими на сказ тваринами звертається 40 – 60 осіб з сільської місцевості. Вже в першому кварталі 2017 року медична допомога надана  16 особам, з них 5  -  жителі села.

Комісія ДНПК  при Конотопській районній державній адміністрації ухвалила ряд рішень, серед яких проведення реєстрації домашніх собак і котів на території населених пунктів району та їх профілактичне щеплення проти сказу; забезпечення фінансування лікувально-профілактичних закладів для закупівлі необхідної кількості імунобіологічних препаратів за кошти районного бюджету.