Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЕКСКУРСІЯ ДО БАТУРИНА

Сектором молоді та спорту Конотопської районної державної адміністрації організовано та проведено 27 червня 2018 року екскурсію для активної молоді району до міста Батурин, присвячену Дню молоді та Дню Конституції України.

Учасники екскурсії відвідали унікальний заповідник, який знаходиться у місті Батурин на Чернігівщині: палацово-парковий ансамбль Кирила Розумовського, будинок генерального судді Василя Кочубея, парк "Кочубеївський", Цитадель Батуринської фортеці.

Батурин є найяскравішою пам'яткою козацької доби, оскільки довгий час місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України, зокрема Івана Мазепи, Пилипа Орлика і Кирила Розумовського.

Центральним об'єктом заповідника "Гетьманська столиця" є триповерховий палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, побудований у 1799–1803 роках архітектором Чарльзом Камероном. Довгий час палац був у занедбаному стані, проте у 2003-2008 роках його реставрували і він набув свого теперішнього вигляду. У палаці налічується 55 кімнат, але тільки деякі з них відкриті для відвідувачів.

Територію навколо палацу займає красивий ландшафтний парк, у якому можна погуляти та перепочити, милуючись цвітінням троянд, яких у парку росте багато різновидів.

Екскурсанти оглянули у Батурині Кочубеївський парк – унікальну пам'ятку садово–паркового  мистецтва XVII ст.який був створений  генеральним  суддею Василем Кочубеєм на базі природної діброви. На           10 гектарах парку налічується більше 30 видів дерев та чагарників.

Будинок Кочубея, побудований в другій половині XVII століття, теж зберігся до наших днів. Це єдина споруда в Батурині часів гетьманів Дем'яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи. Зараз у будинку Кочубея знаходиться краєзнавчий музей.

Цитадель Батуринської фортеці - це відтворення козацької фортеці, з гетьманським будинком в центрі. Фортеця повністю дерев'яна, оскільки у     17-18 столітті артилерія досягнула таких висот, що руйнувала будь-які замки, тому звичайне дерево, обмазане глиною, давало рикошет від ядер артилерії.

Цитадель була відтворена у 2008 році.

З оглядового майданчика на  в'їзній  вежі Цитаделі на висоті 29 метрів відкривається  неперевершений краєвид на заплаву ріки Сейм.

А оскільки місто Батурин знаходиться на березі річки Сейм, то його відвідування поєднали і завершили приємним відпочинком на природі.

Молодь району познайомилася з новими друзями та отримала багато нових вражень від екскурсії до Батурину.